Menu Close

Renginiai 2017- 2018 m.m.

Rugsėjo 1- oji

Išvyka į Naisius

       Rugsėjo 15 dieną vyresnieji darželio vaikučiai su grupių auklėtojomis  važiavo į Šiaulių rajono savivaldybės gyvenvietę – Naisius.  Susitikę su gide prie  bendruomenės kultūros centro, ekskursiją pradėjome nuo Naisių muziejaus apžvalgos. Keturiose ekspozicijų salėse susipažinome su Naisių krašto istorija. Vėliau ėjome  apžiūrėti triušių salą, kurioje laisvai gyvena grynaveisliai triušiai, Žemaitukų žirgyną, Saulės aikštę su centre esančiu Saulės laikrodžiu ir kitus senovės baltų tikėjimo dievus.

     Padėkoję gidei už įdomų pasakojimą ir ekskursiją Naisiuose, pilni įspūdžių ir geros nuotaikos, grįžome į darželį.

"

"Šimtas žiedų Lietuvai".   

Rugsėjo 18 dieną vaikučiai į darželį atėjo nešini paskutinių rudens žiedų puokšteles.

Iš spalvingų jurginų, serenčių žiedelių sukūrėme kilimą "Šimtas žiedų Lietuvai".

Judrioji savaitė darželyje

      Rugsėjo 18-22 d. darželio vaikučiai ir pedagogai aktyviai įsijungė į Europos judumo  savaitę. Mūsų darželyje visą savaitę vyko renginiai, kuriuose vaikai žaidė, lenktyniavo bei pramogavo.

     Pirmą savaitės  dieną pradėjome akcija „Savaitė be automobilio“, norėdami išsiaiškinti kaip  vaikučiai ateina į darželį: atvažiuoja automobiliu, ar ateina pėsčiomis.

      Antradienį planus sutrikdė lietus, todėl planuotą  pasivažinėjimą dviratukais ir paspirtukais teko atidėti. Trečią dieną linksmai žaidėme judriuosius žaidimus darželio kieme. Priešmokyklinių grupių vaikučiai  rungtyniavo estafetėse su pradinių klasių mokiniais iš M. Slančiausko progimnazijos, kurie atėjo į mūsų darželį su mokytojomis.

     Ketvirtadienį vyko saugaus eismo rytmetis, kuriame dalyvavo Joniškio policijos pareigūnai ir policijos bičiulis Amsis. Susipažinę su kelių eismo taisyklėmis, kelio ženklais vaikučiai leidosi į smagų pasivažinėjimą dviratukais ir paspirtukais.

     Paskutinę savaitės dieną vyresnieji vaikai su auklėtojomis iškeliavo i miesto parką. Apžiūrėję medines skulptūras, pažaidę judrius žaidimus, pasidžiaugę saulėta diena, pasivaikščiodami sugrįžo į darželį.

Išvyka į Bariūnų parką

    Spalio 17 d.puikiai nusiteikę mūsų darželio vaikučiai ir auklėtojos autobusu išvyko į Bariūnų bendruomenės parką.

     Išvykos tikslas – stiprinti vaikų sveikatą, aktyviai sportuojant, leidžiant laisvalaikį gamtoje.

     Atvykę į parką žaidė judrius žaidimus, bėgiojo, stebėjo medžius, gėrėjosi rudens spalvų įvairove, džiaugėsi gražiu rudenišku oru.

      „Judėk, sportuok ir draugui nusijuok"  

       2017m. spalio 19 dieną organizavome rajoninį konkursą „Judėk, sportuok ir draugui nusijuok „. Į  konkursą atvyko Gataučių M.Katiliūtės mokyklos, Gaščiūnų mokyklos, l/d „Ąžuoliukas“ ir l/d „Saulutė“ ugdytiniai. Šio konkurso tikslas skatinti vaikų norą sportuoti su bendraamžiais.            

     Konkursas prasidėjo komandų paradu, po to ugdytiniai žaidė estafetes. Vaikus linksmino Karlsonas ir Mažylis. Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, pavaišinti javainukais. Ugdytiniai grįžo puikios nuotaikos ir pilni įspūdžių.

Darželyje koncertavo muzikos studija "Svirplys"

     Lapkričio 17 d. mūsų darželyje koncertavo Šiauliuose gyvuojanti vaikų country muzikos studija "Svirplys".

Mums smagu būryje draugų  

        Lapkričio 27d. – gruodžio 1d. darželio grupėse buvo paskelbta draugystės savaitė.

Lapkričio 28 dieną vaikučiai žiūrėjo senosios animacijos filmukus apie draugystę.

Gruodžio 1 dieną visi buvo kviečiami į šventinį rytmetį, kur stebėjo spektakliuką „Tigriukas arbatinuke”.

Didieji vaikučiai dainavo dainelę „Šypsenėlės”, mažieji klausėsi. Po to  dalijosi pačių pagamintomis šypsenėlėmis.

Rytmečio pabaigoje kolidoriuje ant sienos sudėliota dėlionė „Mums smagu būryje draugų”. Nuo pačio mažiausio darželio vaikučio iki didžiausio galėjo savo grupės talismanus sudėti į bendrą dėlionę.

Šv. Kalėdų belaukiant

Konkursas „Dainų dainelė“

       Sausio 17 d. Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykloje vyko konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis turas. Mūsų darželį atstovavo penkiametė Agnė Sagataitė iš „Drugelių“ grupės. Mergaitę konkursui paruošė muzikos mokytoja Ingrida Buožiuvienė, akomponavo Rita Kipšaitė.

Užgavėnės

Žiema, nusibodai! Bėk iš kiemo! Kai iš kiemo ją išvysim, greit pavasaris prašvis!

Užgavėnės mūsų darželyje.

       Eilėraščių konkurso "Mano Lietuva" II etapas

      Šventinis rytmetis, skirtas atkurtos neprikausomos Lietuvos 100 – mečiui paminėti  prasidėjo "Drugelių" grupės ugdytinės Agnės S.  atliekama nuotaikinga dainele.

Į II – ąjį  konkurso etapą, vykusį mūsų darželyje vasario 14 dieną  atvyko    26 dalyviai  iš rajono vaikų darželių  "Ąžuoliuko", "Saulutės", Žagarės vaikų l./d. "Vyšniuko", taip pat dalyviai iš  rajono mokyklų: Gasčiūnų, Kriukų, Gataučių M. Katiliūtės priešmokyklinio ugdymo grupių.

Dalyviai buvo suskirstyti į du  pogrupius: 3-5 metų ir 6-7 metų.

Konkurso dalyvius vertino komisija, suskaičiavus balus, buvo paskelbti konkurso laimėtojai.

Pirmojo pogrupio (3-5m.) laimėtojais tapo:

I vieta – Rusnė Andriuškaitė, 4 m., l./d. "Ąžuoliukas";

II vieta – Luka Kačerauskaitė, 4 m., l./d. "Saulutė";
III vieta – Ema Stonkutė, 5 m., Žagarės l./d. "Vyšniukas".

Antrojo pogrupio (6-7 m.) laimėtojai:

I vieta – Ema Jankauskaitė, 6 m., l./d. "Saulutė";
II vieta – Dovydas Motuzas, 6 m., "Ąžuoliukas";

III vieta – Kostas Plaščinskas, 6 m., vaikų darželis "Vyturėlis".

        Džiaugiamės visais dalyviais, kurie išraiškingai ir vaizdžiai deklamavo pačius gražiausius eilėraščius apie Lietuvą. Dėkojame visiems vaikams ir jų mokytojams.

DSC_0233

      ŠVENTINIS RENGINYS „MAŽOM RANKELĖM APGLĖBKIM VISĄ ŠALĮ“

       Vasario 15 dieną vyko šventinis renginys „MAŽOM RANKELĖM APGLĖBKIM GIMTĄ ŠALĮ“. Sugiedojus Lietuvos himną, darželio vaikai ir pedagogai „pasakojo“ Lietuvos istoriją nuo akmens amžiaus iki šių dienų – Lietuvos gimtadienio!  Šią gražią šventę minėjome ne vieni, mūsų pasveikinti atvyko geriausi draugai – Latvijos Respublikos Aucės krašto priešmokyklinės ugdymo įstaigos „Piladzitis“  vyresnieji vaikučiai ir pedagogai.  Visi džiaugėsi  įspūdingai „papasakota“ mūsų istorija,  ir  ne vienam išriedėjo ašara, kai visi kartu sustojome į BALTIJOS KELIĄ!  Tikimės, kad šventės įspūdžiai  išliks mūsų visų širdyse.  SĖKMĖS TAU – LIETUVA!

    Šventė, skirta Lietuvos šimtmečiui

      Kovo 7 d. linksmai nusiteikę ir pasipuošę darželio vaikai, jų auklėtojos ir didžiulis būrys tėvelių susirinko Mato Slančiausko progimnazijos aktų salėje šventei, kuri skirta Lietuvos šimtmečiui. Žiūrėdami į savo mažuosius, visi kartu keliavome po praeities Lietuvą, atsukę laikrodį net tūkstančius metų atgal.

     Mums, suaugusiems  tenka svarbus vaidmuo-siekti, kad mūsų vaikai žinotų Lietuvos praeitį, jos istoriją, liaudies papročius ir tradicijas, ugdyti meilę ir pagarbą savo šeimai, kalbai ir kraštui. Tikime,  kad pilietiškumo ir tautiškumo ugdymo tikslai pasieks vaikų širdis.

     Dėkojame visiems, dalyvavusiems renginyje. Dėkojame M.Slančiausko progimnazijos administracijai už galimybę surengti gražią šventę Jūsų mokykloje.

Sporto diena Aucėje

     Kovo 14 d. mūsų darželio priešmokyklinių grupių vaikų komanda  ir pedagogai  vyko į Latvijos Respubliką. Aucės miesto savivaldybė organizavo Sporto dieną, į kurią kvietė dalyvauti  ikimokyklinių įstaigų vaikus iš Latvijos ir Lietuvos.  Sportinėse varžybose dalyvavo 6 komandos. Vaikai  atliko sportines užduotis, įvairias estafetes. Mūsų darželio komandą lydėjo sėkmė – džiaugiamės savo pasiekimais ir užimta  I- ąja vieta.

Vaikų konferencija „Mano širdelėje – Lietuva“

      Kovo 15 d. vaikų l./d. „Ąžuoliukas“ vyko vaikų konferencija „Mano širdelėje – Lietuva“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – mečiui paminėti. Konferencijoje dalyvavo mūsų darželio  ugdytiniai: Saulė Budžytė, Liepa Daunoraitė, Jonė Žebrauskaitė, Austėja Kalvelytė, Morta Vaišvilaitė ir Joris Mikulėnas.

Mažieji pranešėjai konferencijoje    dalijosi patyrimais ir žiniomis apie gimtą miestą, savo šalį.  Ne tik patys skaitė pranešimus, bet klausė ir bendraamžių iš kitų rajono darželių. Dėkojame mažiesiems už drąsą ir pasitikėjimą savimi.

"100 namelių Lietuvos paukšteliams"​

        Darželio vaikučių tėveliai aktyviai įsitraukė į akciją "100 namelių Lietuvos paukšteliams". Buvo pagaminti 109 inkilėliai. Kovo 20- ąją-  Žemės dieną visi vaikučiai susirinko kieme, nešini inkilėliais. Renginyje dalyvavęs Miško želdinimo ir miško apsaugos inžinierius E. Čepulis pasidžiaugė, kad vaikams nuo mažens skiepijama meilė gamtai. Inkilėliuose paukšteliai apsigyvens Joniškio poilsio zonoje, mūsų darželio teritorijoje ir Joniškio raj. miškuose.

Dėkojame tėveliams už aktyvų dalyvavimą akcijoje !

Poezijos šventė "Apjuoskim Lietuvą poezijos pyne"

     Kovo 21- oji – Pasaulinė poezijos diena. Ją paminėjo ir mūsų darželio ugdytiniai: Arijus Lukošius, Jurita Jasaitytė, Liepa Daunoraitė, deklamuodami eilėraščius respublikinėje poezijos šventėje "Apjuoskim Lietuvą poezijos pyne", kuri vyko Šiaulių koncertinėje įstaigoje "Polifonija". Šventė buvo skirta atkurtos Lietuvos 100- mečiui paminėti. Organizatoriai Šiaulių l/d "Varpelis" jau 18- ą pavasarį sukviečia mažuosius poezijos mylėtojus paminėti šią gražią dieną. Ugdytinius paruošė pedagogės K.Pranckaitytė, G. Paškevičiūtė ir A. Budrytė.

Dainų festivalis "Dainuoju Lietuvai"

     Kovo 23 d. priešmokyklinio amžiaus vaikų popchoras dalyvavo rajoniniame dainų festivalyje, skirtame Lietuvos šimtmečiui paminėti  „Dainuoju Lietuvai“, kurį organizavo Joniškio „Aušros“ gimnazija. Lietuvai po vieną dainą skyrė rajono darželių ir mokyklų ugdytiniai. Nors dėl įsisiautėjusio viruso dalyvauti tegalėjo tik pusė popchoriuko, bet tai nesutrukdė mergaitėms šauniai pasirodyti.

"Aš bėgu- 2018"

      Respublikinė  ikimokyklinių  įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“ organizavo sveikatinimo  akciją  „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“,  skirtą  Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Masiniame bėgime „Aš bėgu – 2018“, kuris vyko M. Slančiausko progimnazijos stadione dalyvavo ir mūsų darželio bendruomenė.

     Akcijos tikslas –   populiarinti bėgimo kultūrą Lietuvoje tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų, skatinti domėjimąsi bėgimu, formuoti teigiamą požiūrį į bėgimą kaip sveikatinimo priemonę ir ugdyti poreikį bėgiojimui drauge su šeima, padėti suvokti bėgiojimo svarbą fizinei ir psichinei sveikatai.

     Susirinkusiems vaikučiams ir jų šeimų nariams auklėtojos Regina Misiuvienė ir Vitalija Toleikienė pasiūlė visiems padaryti šimtą apšilimo mankštelės pratimų. Po apšilimo  visi rinkosi prie starto linijos ir pradėjo masinį bėgimą. Įveikę numatytą atstumą, pasidžiaugėme  buvimu drauge ir paleidome į dangų trispalvės spalvų balionus.

    Džiaugiamės aktyviu tėvelių dalyvavimu renginyje. Dėkojame M. Slančiausko progimnazijos administracijai už galimybę pasinaudoti mokyklos stadionu.

Akcija "Darom- 2018"

Krepšinio varžybos "Šoklusis kamuolys"

 

     Gegužės 2 d. darželyje vyko krepšinio varžybos „Šoklusis kamuolys“, kuriose dalyvavo dvi priešmokyklinių grupių komandos:  "Bitučių" ir "Pelėdžiukų“. Vaikučiai parodė per metus įgytus  kamuolio gaudymo, varymo, metimo į krepšį įgūdžius. Pertraukėlių metu žaidėjai ir sirgaliai stebėjo mergaičių nuotaikingus šokius.

        Palaikyti mažųjų krepšininkų susirinko gausus būrys  sirgalių: mamyčių, tėvelių, senelių, brolių ir sesių.

        Varžybose netrūko teigiamų ir džiugių emocijų.

 

Projektas "Augu su knyga"

      Gegužės 7 d. yra minima spaudos atgavimo, knygos ir kalbos diena. Ta proga į darželį atvyko Joniškio J. Avyžiaus bibliotekos Vaikų skyriaus bibliotekininkės.  Jos vaikams suvaidino spektaklį „Kiauliaganys“. Nuotaikingo turinio spektaklį vaikai smalsiai žiūrėjo, nes lėlių personažus pagyvino įvairios intonacijos dialogai ir linksmi muzikiniai intarpai.

     Vaikų teigiamas emocijas sustiprino ir tai, kad projekto „Augu su knyga“ 2017-2018 m. m. daugiausiai perskaičiusiems vaikų tėveliams buvo įteikti padėkos raštai. Daugiausiai knygų perskaitę tėvai su vaikais (Saulė –  200 knygelių ir Smiltė – 215 knygelių) gavo atminimo dovanėles. Didžiuojamės vaikų tėveliais, kurie rūpinasi, kad jų vaikai užaugtų dori, išmintingi ir žingeidūs.

     Auginkime ir puoselėkime meilę knygai!

Sudie, darželi !

 

 

Skip to content