Mokslo metų šventė

Saugaus eismo savaitė“ Noriu būti saugus ir sveikas”

     Rugsėjo 17 -21 dienomis vaikų darželyje „Vyturėlis“ vyko saugaus eismo savaitė “ Noriu būti saugus ir sveikas”. Pirmadienį vaikai su auklėtojomis kalbėjosi apie saugų eismą, salėje žiūrėjo mokomuosius policijos bičiulio Amsio filmukus, aptarė, kaip saugiai elgtis gatvėje. Antradienį – renginys ”Noriu būti saugus ir sveikas”, kurio metu vaikai stebėjo įvairias situacijas, į kurias pateko Buratinas, aptarė jas su policijos pareigūnais. Trečiadienį visi vaikučiai į darželį atskubėjo linksmai nusiteikę, nes laukė pasivažinėjimai dviratukais ir paspirtukais. Mokėsi taisyklių kaip saugiai važiuoti dviračiu, susipažino su apsaugos priemonėmis. Buvo surengtas dviračių paradas, priešmokyklinių grupių ugdytiniai varžėsi tarpusavyje. Už saugų važiavimą policijos bičiulis Amsis dalino vaikams dovanėles – atšvaitus. Ketvirtadienis – judriųjų žaidimų diena, kurie padeda įsiminti šviesoforo spalvas, kelio ženklus. Paskutinę savaitės dieną surengta ugdytinių ir tėvelių kūrybinių darbelių paroda “Rieda, skrenda ir važiuoja”. Parodos apžiūrėti atvyko vaikų l./d. „Ąžuoliukas“ priešmokyklinių grupių vaikai su auklėtojomis. Dėkojame tėveliams už aktyvų dalyvavimą kuriant įspūdingas transporto priemones. Saugaus elgesio kelyje įgūdžių formavimas, praktinės-žaidybinės situacijos ugdo vaiko atsakingumą, saugumą kelyje, o prireikus – gebėjimą patiems išsikviesti pagalbą.

Moliūgo gimtadienis

     Šiandien vaikučiai  su  džiaugsmu skubėjo pas pūstažandį moliūgą, ir ne šiaip sau, o į patį tikriausią Moliūgo gimtadienį. Na, o koks gimtadienis be sveikinimų, dovanų ir žinoma moliūgų pyrago. Gimtadienyje svačiavosi grupė “Tonika”, tikrų tikriausias storulis Moliūgas ir gražuolė Kaliausė.

    "Moliūgo gimtadienio" šventei vaikučiai kartu su auklėtojomis suformavo maliūgų kirmėlaitę iš 92 moliūgų.

    Organizuoti šventę padėjo ir vaikų tėveliai, kurie visą savaitę į ugdymo įstaigą nešė įvairiausių dydžių  moliūgus. AČIŪ JIEMS.

* * *     

Paskutinį rugsėjo šeštadienį mūsų darželio ugdytiniai dalyvavo Šiaurės Lietuvos parodoje- mugėje „Agro Joniškis 2018“.

Renginys "Rudeniniai žaidimai"

    Spalio 10 d. darželyje vyko rajoninis ikimokyklinių ugdymo įstaigų renginys „ Rudeniniai žaidimai“.  Renginyje dalyvavo ugdytinių komandos iš  vaikų lopšelių- darželių „ Saulutė“,   „Ąžuoliukas“ , Žagarės vaikų lopšelio- darželio „ Vyšniukas“ bei  mūsų darželio komanda.  Vaikų komandos  keliavo į stoteles: „ Rudenėlio dirbtuvėlės“, „ Svečiuose pas moliūgą“, „Lietučio polka“, „ Miško takeliu“.  Jose vaikai atliko įvairias užduotis: gamino darbelius iš gamtinės medžiagos, atpažino daržoves, mušė ritmą, įveikė kliūčių ruožą. Dėkojame draugams už smagiai praleistą laiką kartu!

Rudens derliaus dovana senelių globos namams "Santara"

Išvyka į Bariūnų parką

Rajonis projektas "Rudenėlio dovanos"

  Vykdant rajoninį projektą "Rudenėlio dovanos" spalio 23 d. grupė darželio ugdytinių svečiavosi l/d "Saulutė". Kartu su draugais ir "Saulute" žaidė, keliavo miško takeliais,  ragavo ežiuko surinktas rudens gėrybes, gėrė erškėtrožių arbatą.

Akcija "Gilė"

     Darželio vaikučiai ir jų tėveliai rinko ir nešė į darželį ąžuolo giles. Jas perdavėme miškininkams. Miškų urėdijos specialistas E. Čepulis papasakojo vaikams kaip išrūšiuos giles. Iš kokybiškų gilių išaugs dideli medžiai, o likusias mielai sukramsnos miško gyventojai.

Me rūšiuojam

      Šį rudenį darželio bendruomenė vėl aktyviai įsijungė į projektą "Mes rūšiuojam" ir surinko 1968 kg elektronikos atliekų. Dalyvaudami šiame projekte ne tik saugome savo aplinką, formuojame vaikams ekologinius įgūdžius, bet ir gauname dovanų už surinktus taškus.

Pyragų diena

     Šiandien, lapkričio 6 d. mūsų darželis kvepėjo pyragais ir kava, nes bendruomenė šventė Pyragų dieną. Surinktus pinigus skirsime sergantiems vaikams. Visiems ačiū už saldų gerumą !

Rajoninis renginys l\d "Ąžuoliukas"

     Lapkričio 7 d. grupė ikimokyklinio amžiaus vaikų dalyvavo rajoniniame renginyje l\d "Ąžuoliukas" "Rudenėlio takeliu su gėrybių krepšeliu". Vaikai grupavo rudens gėrybes, sportavo, spalvino, vaišinosi gilių kava, valgė keptus obuolius.

Paroda "Suartinti kūrybos"

Išvyka į Aucę Latvijos 100- mečio proga

Renginys "Judėjimas – svaikatos vitaminas"       

      Lapkričio 27 d. dalyvavome renginyje   "Judėjimas – sveikatos vitaminas" Joniškio  "Saulės" pagrindinėje mokykloje. Rengino metu vyko įvairios rungtys, estafetės, į darželį grįžome linksmi ir pilni įspūdžių.

Medžių puošimo šventė

Gruodžio mėnesio pirmą savaitę, kai naktys vis ilgėja, ūžauja atšiaurūs vėjai, švenčiama

Medžių puošimo šventė.

       Gruodžio mėnesio pirmą savaitę, kai naktys vis ilgėja, ūžauja atšiaurūs vėjai, švenčiama Medžių puošimo šventė.

      Medžiai – gyvybės žemėje šaltinis. Jie mus maitina, valo ir drėkina orą, suteikia prieglobstį ir pavėsį, stebina savo grožiu ir grakštumu.

Mūsų darželio vaikučiai taip pat sušildė visus lapuočius medžius , augančius darželio teritorijoje,  padovanodami  savo rankytėmis pagamintais veidukais. Pasižadėjo nepamiršti medelių, juos apkabinti, pakalbinti, sušildyti, kol pasipuoš pavasarį lapeliais.

Adventas

     Gruodžio 6 d. vyresnieji darželio vaikučiai ir pedagogai rinkosi į advento renginį „Ir atėjo elnias devyniaragis“. Renginyje dalyvavo mūsų krašto tautodailininkai: pynėjai Valija Šurnaitė ir Alvydas Pretkelis, skulptorius Dalius Ūdrakis. Vaikučiai klausė ir sužinojo kokie buvo senovėje advento papročiai, dainavo advento daineles, žaidė žaidimus, minė mįsles. Stebėjo tautodailininkų kuriamus darbus, klausė jų pasakojimų.

    Po to visi pasinėrė į darbą –  iš  eglių šakelių suko ratu  advento vainiką, puošė jį  kankorėžiais, obuoliukais, žaisliukais.

   Tai buvo malonios akimirkos, kai pamatėme ir sužinojome kaip  kūrybiški žmonės   savo rankomis geba sukurti mielus  ir prasmingus darbus, kurie puošia mūsų namus ir aplinką.      Dėkojame jiems už apsilankymą mūsų darželyje.

Lietuvai 100
Lietuvai 100
Partneriai
Partneriai
Mes esame
Mes esame
Tėvų linija
Tėvų linija