Menu Close

Renginiai 2018 – 2019 m. m.

Mokslo metų šventė

Saugaus eismo savaitė „Noriu būti saugus ir sveikas“

Rugsėjo 17 -21 dienomis vaikų darželyje „Vyturėlis“ vyko saugaus eismo savaitė „Noriu būti saugus ir sveikas“. Pirmadienį vaikai su auklėtojomis kalbėjosi apie saugų eismą, salėje žiūrėjo mokomuosius policijos bičiulio Amsio filmukus, aptarė, kaip saugiai elgtis gatvėje. Antradienį – renginys „Noriu būti saugus ir sveikas“, kurio metu vaikai stebėjo įvairias situacijas, į kurias pateko Buratinas, aptarė jas su policijos pareigūnais. Trečiadienį visi vaikučiai į darželį atskubėjo linksmai nusiteikę, nes laukė pasivažinėjimai dviratukais ir paspirtukais. Mokėsi taisyklių kaip saugiai važiuoti dviračiu, susipažino su apsaugos priemonėmis. Buvo surengtas dviračių paradas, priešmokyklinių grupių ugdytiniai varžėsi tarpusavyje. Už saugų važiavimą policijos bičiulis Amsis dalino vaikams dovanėles – atšvaitus. Ketvirtadienis – judriųjų žaidimų diena, kurie padeda įsiminti šviesoforo spalvas, kelio ženklus. Paskutinę savaitės dieną surengta ugdytinių ir tėvelių kūrybinių darbelių paroda „Rieda, skrenda ir važiuoja“. Parodos apžiūrėti atvyko vaikų l./d. „Ąžuoliukas“ priešmokyklinių grupių vaikai su auklėtojomis. Dėkojame tėveliams už aktyvų dalyvavimą kuriant įspūdingas transporto priemones. Saugaus elgesio kelyje įgūdžių formavimas, praktinės –žaidybinės situacijos ugdo vaiko atsakingumą, saugumą kelyje, o prireikus – gebėjimą patiems išsikviesti pagalbą.

Moliūgo gimtadienis

     Šiandien vaikučiai  su  džiaugsmu skubėjo pas pūstažandį moliūgą, ir ne šiaip sau, o į patį tikriausią Moliūgo gimtadienį. Na, o koks gimtadienis be sveikinimų, dovanų ir žinoma moliūgų pyrago. Gimtadienyje svečiavosi grupė „Tonika“, tikrų tikriausias storulis Moliūgas ir gražuolė Kaliausė.

„Moliūgo gimtadienio“ šventei vaikučiai kartu su auklėtojomis suformavo moliūgų kirmėlaitę iš 92 moliūgų.

    Organizuoti šventę padėjo ir vaikų tėveliai, kurie visą savaitę į ugdymo įstaigą nešė įvairiausių dydžių  moliūgus. AČIŪ JIEMS.

* * *     

Paskutinį rugsėjo šeštadienį mūsų darželio ugdytiniai dalyvavo Šiaurės Lietuvos parodoje-mugėje „Agro Joniškis 2018“.

Renginys „Rudeniniai žaidimai“

Spalio 10 d. darželyje vyko rajoninis ikimokyklinių ugdymo įstaigų renginys „ Rudeniniai žaidimai“.  Renginyje dalyvavo ugdytinių komandos iš  vaikų lopšelių- darželių „Saulutė“, „Ąžuoliukas“ , Žagarės vaikų lopšelio-darželio  „Vyšniukas“ bei  mūsų darželio komanda.  Vaikų komandos  keliavo į stoteles: „Rudenėlio dirbtuvėlės“, „Svečiuose pas moliūgą“, „Lietučio polka“, „Miško takeliu“.  Jose vaikai atliko įvairias užduotis: gamino darbelius iš gamtinės medžiagos, atpažino daržoves, mušė ritmą, įveikė kliūčių ruožą. Dėkojame draugams už smagiai praleistą laiką kartu!

Rudens derliaus dovana senelių globos namams „Santara“

Išvyka į Bariūnų parką

Rajonis projektas „Rudenėlio dovanos“

  Vykdant rajoninį projektą „Rudenėlio dovanos“ spalio 23 d. grupė darželio ugdytinių svečiavosi l/d „Saulutė“. Kartu su draugais ir „Saulute“ žaidė, keliavo miško takeliais,  ragavo ežiuko surinktas rudens gėrybes, gėrė erškėtrožių arbatą.

Akcija „Gilė“

Darželio vaikučiai ir jų tėveliai rinko ir nešė į darželį ąžuolo giles. Jas perdavėme miškininkams. Miškų urėdijos specialistas E. Čepulis papasakojo vaikams kaip išrūšiuos giles. Iš kokybiškų gilių išaugs dideli medžiai, o likusias mielai sukramsnos miško gyventojai.

Me rūšiuojam

Šį rudenį darželio bendruomenė vėl aktyviai įsijungė į projektą „Mes rūšiuojam“ ir surinko 1968 kg elektronikos atliekų. Dalyvaudami šiame projekte ne tik saugome savo aplinką, formuojame vaikams ekologinius įgūdžius, bet ir gauname dovanų už surinktus taškus.

Pyragų diena

     Šiandien, lapkričio 6 d. mūsų darželis kvepėjo pyragais ir kava, nes bendruomenė šventė Pyragų dieną. Surinktus pinigus skirsime sergantiems vaikams. Visiems ačiū už saldų gerumą !

Rajoninis renginys l\d „Ąžuoliukas“

Lapkričio 7 d. grupė ikimokyklinio amžiaus vaikų dalyvavo rajoniniame renginyje l\d „Ąžuoliukas“ „Rudenėlio takeliu su gėrybių krepšeliu“. Vaikai grupavo rudens gėrybes, sportavo, spalvino, vaišinosi gilių kava, valgė keptus obuolius.

Paroda „Suartinti kūrybos“

Išvyka į Aucę Latvijos 100- mečio proga

Renginys „Judėjimas – sveikatos vitaminas“       

      Lapkričio 27 d. dalyvavome renginyje   “Judėjimas – sveikatos vitaminas” Joniškio  „Saulės“ pagrindinėje mokykloje. Renginio metu vyko įvairios rungtys, estafetės, į darželį grįžome linksmi ir pilni įspūdžių.

Medžių puošimo šventė.

Gruodžio mėnesio pirmą savaitę, kai naktys vis ilgėja, ūžauja atšiaurūs vėjai, švenčiama Medžių puošimo šventė.

Medžiai – gyvybės žemėje šaltinis. Jie mus maitina, valo ir drėkina orą, suteikia prieglobstį ir pavėsį, stebina savo grožiu ir grakštumu.

Mūsų darželio vaikučiai taip pat sušildė visus lapuočius medžius , augančius darželio teritorijoje,  padovanodami  savo rankytėmis pagamintais veidukais. Pasižadėjo nepamiršti medelių, juos apkabinti, pakalbinti, sušildyti, kol pasipuoš pavasarį lapeliais.

Adventas

Gruodžio 6 d. vyresnieji darželio vaikučiai ir pedagogai rinkosi į advento renginį „Ir atėjo elnias devyniaragis“. Renginyje dalyvavo mūsų krašto tautodailininkai: pynėjai Valija Šurnaitė ir Alvydas Pretkelis, skulptorius Dalius Ūdrakis. Vaikučiai klausė ir sužinojo kokie buvo senovėje advento papročiai, dainavo advento daineles, žaidė žaidimus, minė mįsles. Stebėjo tautodailininkų kuriamus darbus, klausė jų pasakojimų.

Po to visi pasinėrė į darbą – iš  eglių šakelių suko ratu  advento vainiką, puošė jį  kankorėžiais, obuoliukais, žaisliukais.

Tai buvo malonios akimirkos, kai pamatėme ir sužinojome kaip  kūrybiški žmonės   savo rankomis geba sukurti mielus  ir prasmingus darbus, kurie puošia mūsų namus ir aplinką.      Dėkojame jiems už apsilankymą mūsų darželyje.

Kalėdinė šventė

Vasario 16- oji – Lietuvos gimtadienis

    Vasario 16- oji – Lietuvos gimtadienis. O pasveikinti Lietuvą galime gerais darbais, vaikai piešė, klijavo sveikinimus Lietuvai.  Per įvairias veiklas ugdytiniams buvo siekiama atskleisti, kas yra Tėvynė, meilė savo šaliai. Savaitę vyko renginių ciklas liaudies dainų diena “Skamba, vingiuoja liaudies daina”, liaudies žaidimų diena „Kinku kinku Domininku“, tautosakos diena „Iš pasakų skrynelės pabiro pasakėlės…“

Konkursas „Tramtatulis“ 2019

Vasario 19 d. Joniškio kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“  atrankinis turas. Jame dalyvavo ir mūsų darželio šešiamečiai Agnė Sagataitė ir Mindaugas  Butė iš „Pelėdžiukų“ grupės.

Paskelbus rezultatus paaiškėjo, jog į regioninį turą, kuris vyks Panevėžyje važiuos mūsų darželio dainorėlė  Agnė Sagataitė.

Džiaugiamės ir sveikiname mūsų atstovus Agnę ir Mindaugą, kurie gražiai dainavo ir šauniai pasirodė, ir dėkojame juos paruošusiai muzikos mokytojai   Ingridai Buožiuvienei.

Užgavėnės –  žiemos išlydėjimo ir pavasario sutikimo šventė mūsų darželyje

 

Lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“ regioninis turas

    Kovo 16 d. Panevėžyje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“ regioninis turas, kuriame mūsų krašto dainas atliko „Pelėdžiukų“ grupės dainininkė Agnė Sagataitė . Mergaitę konkursui paruošė muzikos mokytoja Ingrida Buožiuvienė.

Virtualus bendravimas  

Kovo 19 d. šešios Joniškio rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Latvijos respublikos Elejos miesto v./d. „Kamenite“, pasitelkę programą Skype, jungėmės virtualiam bendravimui  su ikimokyklinių įstaigų ugdytiniais ir pedagogais. Projekto tikslas – populiarinti liaudies tradicijas rajono, šalies, tarptautiniu lygmeniu. Projekto dalyviai paruošė ir parodė vieni kitiems po du lietuvių liaudies šokius.  Mūsų darželio atstovai – priešmokyklinukai, kurie pašoko du gražius, nuotaikingus lietuvių liaudies šokius.

 

Savaitė be patyčių „Patyčios turi ir gali liautis“

Kovo 18-22 d.  Lietuvoje paskelbta savaitė be patyčių „Patyčios turi ir gali liautis“. Vaikų darželio „Vyturėlis“ ugdytiniai  ir pedagogai   kiekvienais metais įsijungia į šią akciją. Šią savaitę visose grupėse vaikai kalbėjo apie draugus ir draugystę, apie patyčias ir jų daromą žalą. Ketvirtadienį  visi darželio vaikai  meno salėje žiūrėjo animacinį filmuką,  savo padarytomis rankelėmis papuošė „Draugystė šulinuką“. Visi dalinosi su draugais iš šulinio ištrauktomis dovanėlėmis. Paminėjome ir Pasaulinę Dauno sindromo dieną. Mūvėdami skirtingomis kojinėmis, išreiškėme palaikymą ir toleranciją žmonėms, turintiems šį sutrikimą,   šeimoms, kurios išgyvena šiuos sunkumus.

 

„Supratimo medžio“  sodinimo akcija

Balandžio 2-oji – Pasaulinė autizmo diena. Darželio vaikai ir pedagogai  įsijungė į Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“  vykdomą „Supratimo medžio“  sodinimo akciją.

Darželio teritorijoje visi kartu pasodinome raudoną klevą, kurį papuošėme lašeliais, ant kurių vyresnieji  vaikai užrašė supratimo žodelius: žaidžiame kartu, palaikome, dalinamės, mylime…

 

 Masinio bėgimo akcija “Aš bėgu- 2019”

        Balandžio 5 d. visi darželio vaikai ir pedagogai dalyvavo masinio bėgimo akcijoje “Aš bėgu- 2019”. Sveikatinimo akcija „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“, skirta  Pasaulinei sveikatos dienai paminėti.
Poezijos šventė „Nešu aš gražų žodį širdyje“

      Balandžio 11 d. „Kiškučių“ grupės ugdytiniai Markas ir Marta Aleknavičiai ir Arijus Lukošius dalyvavo  respublikinėje poezijos šventėje „Nešu aš gražų žodį širdyje“, kuri vyko Šiaulių Polifonijos salėje.
Jau devynioliktą kartą šią poezijos šventę organizavo Šiaulių miesto vaikų darželis „Varpelis“.

 Drąsūs, stiprūs, vikrūs      

Gegužės 8 d. vykome į “Saulės” pagrindinės mokyklos Sporto salę. Dalyvavome ikimokyklinių įstaigų estafečių varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Mūsų darželio vaikučiai laimėjo I vietą.

     Gegužės 9 d. „Saulės“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko krepšinio varžybos tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandų. Mūsų darželio vyresnieji berniukai  atsakingai „kovojo“ ir juos lydėjo sėkmė – užimta I vieta. Grįžome kiek pavargę, bet puikios nuotaikos ir su medaliais.

Šventė  „Mama, tėtis, aš ir tu – pajudėkime kartu“ 

Šiltą gegužės 15 d. popietę visa darželio bendruomenė susirinko į šventę, skirtą Tarptautinei šeimos dienai paminėti.  Į šventę  „Mama, tėtis, aš ir tu – pajudėkime kartu“,  kuri tampa mūsų darželyje jau tradicine, visi rinkosi nusiteikę sportuoti. Po direktorės D. Marcinkienės sveikinimo žodžio atskubėję „Mažylis“ ir jo draugas „Karlsonas“  visus vaikučius, mamytes, tėvelius kvietė mankštintis, žaisti, atlikti įvairias sportines užduotis. Po jų visų vaikučių laukė tėvelių atneštos vaišės.

Džiugu, kad kiekviena šventė suteikia ir palieka nepamirštamus įspūdžius ir jausmus. Kas gali būti svarbiau nei šeima- juk buvimas kartu dar labiau suartina visas šeimas į vieną didelę Šeimą….

Akimirkos iš darželio jubiliejinio koncerto „Vaikystės šalyje“

Šventinė programa vaikams, skirta darželio gimtadieniui ir Vaikų gynimo dienai

 

 

Skip to content