Menu Close

Renginiai 2019- 2020 m.m.

Rugsėjo 1- oji

Mes – už krepšinio rinktinės pergales

      Gausus būrys mūsų darželio ugdytinių ir jų tėvelių susirinko dalyvauti respublikinėje akcijoje Lietuvos krepšinio rinktinei Pasaulio čempionate palaikyti " Darželinukai – už krepšinio rinktinės pergales". Vaikučiai pasijuto tikrais krepšinio sirgaliais, atliko apšilimo pratimus, žaidė su kamuoliais. Darželyje svačiavosi Krepšinio muziejaus įkūrėjas Leonas Karaliūnas.

Judumo savaitė

      Rugsėjo pabaigoje darželyje vyko  judumo savaitė „Daug judėsi – būsi sveikas“. Siekėme stiprinti vaikų sveikatą, skatinti įvairių formų fizinį aktyvumą. Pirmadienį pradėjome šokio ritmu. Lauke visi vaikai džiaugėsi muzikos teikiama judesio laisve. Trečiadienį skyrėme sportui ir žaidimams. Lauke organizavome rytinę mankštą, o tada visų laukė iššūkis – kliūčių takelis, kuris nusidriekė per visą stadioną. O kaip smagu žaisti su draugais! Priešmokyklinių grupių vaikai buvo pakviesti prisijungti prie mažųjų ir visi drauge aikštelėse žaidė judriuosius žaidimus, varžėsi įvairiose estafetėse. Ketvirtadienį vyko saugaus eismo rytmetys. Apsilankė policijos pareigūnai ir šuniukas Amsis. Jie kartu su šviesoforu mokė neklaužadą buratiną ir visus vaikus  pereiti gatvę, kaip ir kur važinėtis dviratukais, apie atšvaitų svarbą. Vėliau pareigūnai parodė savo tarnybinį automobilį. O vaikai svečius pakvietė į dviratukų ir paspirtukų parodą.  Penktadienį buratinas visus sukvietė į linksmą ir nuotaikingą mankštą. Judumo savaitę vainikavo bėgimo maratonas. Vyresnieji vaikai  bėgo aplink darželio teritoriją didįjį ratą, o mažesnieji  – mažesnį ratuką. Po kroso visi sugužėjo į stadioną ir atliko kvėpavimo pratimus. Kokia savaitė be vaišių ? Visi pasivaišino  darželyje keptu obuolių pyragu. Gera nuotaika ir džiugios akimirkos lydėjo visą savaitę!

"Geros nuotaikos savaitė"

Rugsėjo 30 – spalio 4 dienomis darželyje vyko „Geros nuotaikos savaitė“

Pirmadienis „Spalvų ir muzikos harmonija“

Vaikai grupėse „piešė muziką“. Klausydami įvairios instrumentinės muzikos, savo nuotaiką ir emocijas perteikė ant lapo spalvomis.

Antradienis „Kur dainų namai“

Dine skirta pasaulinei muzikos dienai paminėti. Vaikai rinkosi į meno salę, kurioje žaidė muzikinius žaidimus, akmenukais mušė ritmą, susipažino su styginiais muzikos instrumentais (smuiku, violončele bei gitara), klausėsi kaip jie skamba. Taip pat žiūrėjo animacinį filmuką apie muzikos instrumentus.

Trečiadienis „Gražių žodelių ir svečių diena“

Šią dieną vaikai ėjo vieni pas kitus į svečius, prieš tai prisiminę mandagius žodelius, aptarę, kaip reikia elgtis svečiuose ir kaip reikia priimti svečius. Atėję į svečius žaidė žaisimus bei dalinosi gera nuotaika.

Ketvirtadienis Šypsenos diena. Spektaklis „Pasaka apie pamestą širdelę“

Meno salėje vaikai žiūrėjo auklėtojų paruoštą vaidinimą „Pasaka apie pamestą širdelę“. Po spektaklio aptarė šypsenos svarbą ir pasižadėjo dažniau vieni kitiems šypsotis.

Penktadienis „Staigmenų diena“

Diena, skirta pasaulinei gyvūnijos dienai paminėti. „Pelėdžiukų“, „Bitučių“ ir „Meškiukų“ grupių vaikučiai meno salėje žiūrėjo animacinį filmuką „Nepaprastas draugas“ apie berniuko ir raganosio draugystę. Pažiūrėję filmuką visi vieningai nusprendė, kad gyvūnus reikia saugoti ir mylėti, ir rūpintis savo augintiniais. O lauke visų vaikų laukė staigmena – ponis Vudis, kuris karietaite pavežiojo vaikus  po darželio teritoriją. Arkliukas vaikams suteikė daug džiaugsmo ir gerų emocijų. Apie šią staigmeną Jokūbas pasakė taip: „Jeigu tai sapnas, tai mano pats nuostabiausias sapnas“. 

Rudenėlio pramoga "Sudie, rudenėli…"

Pyragų diena

       Kai lauke lietaus debesų daugiau nei saulės spindulių, "Pyragų diena"  – puiki proga pasidalinti savo šiluma ir gerumu… Džiugi  šventė visus subūrė itin kilniam tikslui – padėti likimo nuskriaustiems vaikams.

Šiemet į išsipildymo akcijos fondą pervedėme 504 eurus .

Vaikučiams, jų tėveliams ir darželio darbuotojams dėkojame už saldų gerumą.

Viktorina "Vitaminų Karuselė"

      Lapkričio 22 d. "Meškiukų", "Bitučių" ir "Pelėdžiukų" grupių vaikučiai dalyvavo viktorinoje "Vitaminų karuselė". Viktorinos metų vaikai klausėsi Buratino pasakojimo apie vitaminų naudą, sveiką mitybą, dalyvavo estafetėse "Rask riešutėlį", "Obuolys keliauja", žaidė žaidimą "Baulingmoliūgas".

Buvo linksma ir smagu!

Kalėdinė šventė

***

    Darželio priešmokyklinių "Pelėdžiukų" ir "Bitučių" grupių vaikai lankėsi M. Slančiausko progimnazijoje. Mokytoja Asta Radžvilienė parodė kaip vaikai patys gali sukonstruoti robotuką. Darant malūnėlius, atsiskleidė vaikų kūrybiškumas, gebėjimas naudotis technologijomis.

     Ačiū mokytojai Astai už pirmą robotikos pamoką.

Konstruojame robotuką

Renginys "Žiemos žaidimai"

       Sausio 24 d. mūsų darželyje vyko rajoninis ikimokyklinių įstaigų renginys "Žiemos žaidimai", skirtas vaikams turintiems kalbėjimo ir kalbos sutrikimų. Į svečius atvyko draugai iš Joniškio lopšelio – darželio "Ąžuoliukas", Joniškio lopšelio – darželio " Saulutė" bei Žagarės lopšelio -darželio " Vyšniukas". Vaikai linksmai leido laiką atlikdami įvairias užduotėles susijusias su žiema.

Renginys Vasario 16- ajai paminėti

Augsim ir puošim savo žemelę,

Visad mylėsim gimtą šalelę!

Šiandien mūsų darželyje  vyko renginys „Koks gražus gimtasis kraštas“,skirtas Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

 

"Bėkime greičiau į kiemą, Užgavėnės jau atrieda"

     Užgavėnių paskirtis – išvyti žiemą, bet šiemet žiemos vyti nereikėjo…

     Visi apsirengę Užgavėnių rūbais, savo pasidarytomis kaukėmis, išėjo kviesti pavasario. Pašokę Užgavėnių ratelius, po Lašininio ir Kanapinio dvikovos, sudeginto laužo, prisivalgę skaniausių blynų, “Bitučių” ir “Pelėdžiukų” grupių ugdytiniai išvyko palinksminti Joniškio rajono savivaldybės darbuotojų.

     Pašokę, padainavę, gave skanumynų, vaikai sugrįžo į darželį.

Lietuvos mažųjų žaidynės 2020

     Vaikų darželis „Vyturėlis“  pirmą kartą  dalyvauja Lietuvos tautinio komiteto (LTOK) ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) projekto organizuojamose  ,,Lietuvos mažųjų žaidynėse“.

     Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

    Vasario 26 d. mūsų darželyje vyko „Lietuvos mažųjų žaidynių“  I- ojo  etapo varžybos, kuriose dalyvavo  visų grupių  ugdytiniai, jų auklėtojos, darželio darbuotojai:  iš viso daugiau nei 100 dalyvių. Žaidynes organizavo auklėtojos Kristina  Pranckaitytė  ir Regina Misiuvienė. 

    Buvo linksma rungtyniauti visose darželio erdvėse. Vaikai sportavo meno, sporto salėse, darželio koridoriuose. Patys mažiausi žaidynių dalyviai   žaidė judriuosius žaidimus:  „Surink kamuoliukus“, „Pralįsk pro tunelį“, „Numušk  kėglį“. Ikimokyklinio amžiaus vaikučiai išbandė savo jėgas estafetėse,  žaidė emocijų žaidimus: „Pagauk balionėlį“,  „Perduok  draugui“, „Šoklus kamuoliukas“.  Priešmokyklinių grupių vaikai varžėsi estafetėse „Olimpiniai žiedai“, „Kepurėlės ant bokštų“, „Šok smagiau, bėk greičiau“ ir kt.

    Varžybos  visiems  suteikė daug džiugių emocijų ir neužmirštamų įspūdžių. Visi dalyviai  buvo apdovanoti padėkos raštais . Išsiskirstė kiek pavargę, bet puikios nuotaikos ,  nes nugalėjo  draugystė, pagarba vienas kitam bei komandinė dvasia.

    Dėkojame organizatoriams už puikų renginį, galimybę kartu su vaikais išgyventi bendrystės jausmą.

Žiemužės išdaigos

     Iškritus taip ilgai lauktam sniegui darželio vaikučiai išgužėjo į lauką. Jų laukė senis besmegenis, pasiruošęs ir nusiteikęs pasportuoti , pabėgioti ir smagiai pažaisti. Visiems vaikams ši diena suteikė daug džiugių emocijų. 

Pažinkime paukščius drauge

       Šiandien mūsų darželyje svečiavosi ir pamokas apie paukščius vedė žymus gamtininkas ir ornitologas Gediminas Petkus.

      Pamokų metu mokėmės pažinti miesto ir apylinkių paukščius, susipažinome su zylėmis, starzdais, kielėmis, liepsnelėmis ir kitais iš šiltųjų kraštų  į namus grįžusiais paukšteliais. Taip pat stebėjome vaizdo reportažus iš paukščių gyvenimo ir mokėmės juos atskirti iš išvaizdos ir tam tikrų elgesio bruožų. Apžiūrėjome paukščių lizdus ir plunksnas.

     Ornitologas atsivežė žiūronus paukščiams stebėti, todėl keliavome į lauką, kur stebėjome paukščius.

Kovo 21-oji – Pasaulinė Dauno Sindromo diena.

Šią dieną žmonės visame pasaulyje dėvi skirtingas kojines, kad padidintų supratimą apie šį genetinį sutrikimą.

Skirtingos kojinės nešiojamos  kaip simbolis, nes chromosomos yra kojinių formos „kaip kojinės“.

Mūsų darželio bendruomenė taip pat prisijungė prie šios akcijos, tik šį kartą be ugdytinių.

Ačiū visoms, palaikiusioms sergančius  Dauno Sindromu.

Būkime sveiki ir būsime laimingi!

Spalvotos kojinės, skirtos pasaulinei Dauno Sindromo dienai paminėti

Vaikų gynimo diena

Kas šviesių šviesiausia? – Tai vaikystės saulė!

Kas skambių skambiausia? – Tai vaikų daina.

 Kas plačių plačiausia? – Tai vaikų pasaulis.

 O gražių gražiausia? – Vaiko šypsena. 

Sudie, darželi!

Skip to content