Menu Close

Emocijų pievelė

Emocijos lydi mus kiekvieną dieną, vienos  emocijos  keičia kitas –  tai mes linksmi, tai supykę, tai džiaugiamės, bet tuoj galime pravirkti ir t. t.

Emocijos yra labai svarbios mūsų gyvenime, todėl būtina  su vaikais kalbėti  apie jausmus, padėti  juos atpažinti, įvardinti, išreikšti. Ikimokykliniame amžiuje svarbu išmokti  kontroliuoti savo emocijas, bet jokiu būdu neslopinti ar užgniaužti. Vaikams reikia padėti  suprasti, kad jausti  įvairias  emocijas yra normalu, būna tik tinkamas arba netinkamas elgesys užplūdus emocijoms.

Vaikai susidūrę su stipriomis emocijomis labai greitai praranda savitvardą, todėl  gebėjimą valdyti emocijas reikia išsiugdyti. Dažnai jiems patiems sunku suvokti ir savo jausmus, nes vaikai neturi tam tikrų socialinių įgūdžių. Juos išsiugdyti gali padėti specialistai, taip pat tėvai, kurie yra pirmieji emocijų pažinimo mokytojai.

Darželyje kuriama edukacinė erdvė Emocijų pievelė, kurioje vaikai žaisdami  ugdysis socialinius įgūdžius, gebės įvardinti savo jausmus, atpažinti emocijas. Tai nenutrūkstamas procesas, kuris tęsiasi visą gyvenimą.

 

Skip to content