Menu Close

Renginiai 2023 – 2024 m. m.

Respublikinis projektas „Lietuvos Vyturėliai”

Mūsų darželis prisijungė prie Kauno lopšelio-darželio „Vyturėlis” organizuojamo Respublikinio projekto „Lietuvos Vyturėliai”.

Dvi savaites kūrybinis procesas vyko grupėse – vaikai gamino paukštelius vyturėlius, kaip darželio simbolį, panaudojant gamtinę medžiagą, antrines žaliavas. O vasario 23 d. minint Vyturio dieną,  visos projekte dalyvaujančios įstaigos buvo pakviestos dalyvauti žygyje ir naudojant MapMyWalk programėlę išvaikščioti parinktą paukščio kūno dalį, kurios projekto pabaigoje bus apjungtos kaip bendras „Lietuvos Vyturėlių” simbolis.

Mūsų darželiui teko išvaikščioti vyturėlio koją.

Lietuvių liaudies pasaka „Muzikantas, velnias ir Perkūnas“

Nuo vasario 16 -osios iki kovo 11 -osios  visoje Lietuvoje ir užsienyje vyksta renginiai skirti lietuvių kalbos dienai paminėti.  Kaip ir kasmet šią dieną paminėjome ir savo darželyje. „Bitučių“ grupės vaikai kartu su meninio ugdymo mokytoja bei logopede sekė lietuvių liaudies pasaką „Muzikantas, velnias ir Perkūnas“.

Užgavėnės

Ir ko tik šiandien mūsų darželyje  nebuvo! Ir mažų kipšiukų, ir didelių kipšų, ir visokio plauko persirengėlių. Netgi daktarė su daktaru baltais chalatais buvo…  Ir laužas didžiulis buvo,  ir Kanapinis su Lašininiu vienas kitą gainiojo, ir visi, dideli ir maži, virvę traukė, žiemą lauk varė, o išvarę, blynus skanavo…

 Žiemos pramoga „Svečiuose – 40 besmegenių”

Šiandien, sausio 22 d. mūsų darželyje praūžė žiemos pramoga „Svečiuose – 40 besmegenių”.  Į šventę susirinko gausus būrys vaikų, darželio darbuotojų ir tėvelių. Visus darželio kieme pasitiko personažai – Senis besmegenis ir Kiškis. Visi mankštinosi, šoko ir atsakinėjo į linksmus klausimus. Senis besmegenis su Kiškiu pakvietė visą bendruomenę nulipdyti 40 besmegenių ir spalvotais dažais papuošti kiškio tortą. Ši pramoga, skirta artėjančiam darželio 40 metų jubiliejui, suteikė džiaugsmo ir neįkainojamų įspūdžių.

Draugo diena

Šiandien mūsų darželio priešmokyklinių grupių vaikučiai sulaukė svečių iš „Saulės“ pagrindinės mokyklos. Ketvirtų klasių moksleiviai  ir jų mokytojos Vida Manikienė ir Nijolė Lingevičienė, kartu su mokyklos simboliu „Sauliuku“ atvyko  pasveikinti  mūsų mažųjų su „Draugo“ diena. Smagu buvo visiems pažaisti ir pabūti kartu.

Renginys, skirtas Sniego dienai

Šiandien, sausio 18 d.  keliavome į miesto parką, kur vyko renginys, skirtas Sniego dienai. Vaikus pasitiko Senis besmegenis, kuris pasiūlė pakeliauti parko takeliais, atliekant įvairius sportinius judesius. Vėliau susirinkome į aikštelę, šokome  ritminius šokius, atlikome kvėpavimo pratimus. Buvo labai smagu praleisti dieną su Seniu besmegeniu. Grįžtant į darželį, vaikai dalinosi patirtais džiugiais įspūdžiais.

Kalėdinis renginys

Vaidinimas „Advento pasaka“

Lapkričio mėnesį atlikome šias futboliuko užduotis:

Kamuolio varymas po visą salę, pedagogui priėjus pramušti kamuolį tarp kojų, apibėgti, jį pasiimti ir varyti toliau.

Kamuolio varymas tarp bokšteliu, kurie vienoje pusėje išdėstomi šachmatų tvarka, kitoje pusėje rombu.

Kamuolio perdavimas draugui.

Pasikvietėme futbolo  trenerį  Vidmantą Filatovą, kuris mokė vaikus įvairų futbolo elementų, pravedė futbolo varžybas.

Organizavome futbolo užsiėmimą su „Drugelių “ grupės vaikučiais. Parodėme ir pamokėme juos futbolo elementų, bandėm pažaisti futbolą, Po varžybų apdovanojome atminimo dovanėlėmis, kurias darė patys vaikai.

ŽIBINTŲ ŠVENTĖ

Lapkritis pats tamsiausias metų mėnuo.

Dienos trumpėja, medźiai numeta lapus, prityla paukščių čiulbėjimas… Gamta tarsi panyra į miegą.

Ketvirtadienio popietę darżelio vaikai nešini žibintais rinkosi meno salėje. Pažiūrėję pasaką apie nykštukus, džiaugėsi žibintų skleidžiama šviesa ir šiluma. Lauke visi kartu stebėjome tamsą. Vakarą užbaigė mergaičių šokis.

STEAM VEIKLA „MOLIŪGŲ NAMELIAI“

Spalio 27 d. „Drugelių“ grupėje  ugdomoji veikla vyko kitaip. Į grupę atėjo trys mamytės-mokytojos Agnė, Ineta, Iveta ir vedė STEAM veiklą „Moliūgų nameliai“. Vaikai, ant moliūgų piešė langus, duris, šaukštais skaptavo moliūgų vidų. Mamos-mokytojos pjaustė įrankiais moliūgus. Gavosi puikūs namukai. Visų emocijos puikios.

KLIMATO SAVAITĖ

Spalio 23-29 d. aplinkos ministerija penktą kartą organizuoja Klimato savaitę. Šią savaitę vaikai grupėse diskutavo  apie  gamtos išsaugojimą.

Trečiadienį darželyje vyko rytmetis  „Susipažinkime su elektra“. Ugdytiniams buvo priminta elektros atsiradimo istorija. Vaikai atsakinėjo į klausimus, dalyvavo bandyme, svarstė kaip taupyti elektros energiją.

Ketvirtadienį vaikai rinkosi į rytmetį „Jeigu vandenį taupai, tai labai gerai darai“.  Pažiūrėję filmuką, diskutavo apie vandens naudą, jo taupymą. Atliko meninę užduotį.

STEAM RYTMETIS ,,NAMAS MAŽAJAM DRAUGUI”

Šiandien, spalio 13 d. visi ugdytiniai buvo pakviesti į kiemą, kuriame vyko STEAM rytmetis  ,,Namas mažajam draugui”. Rytmetis skirtas pasaulinei architektūros ir gyvūnų dienai paminėti. Vaikai susipažino su statybininko darbu ir kaip yra statomi namai. Visi kartu statė namą beglobei katytei, jį papuošė, sukonstravo tvorelę ir nutiesė takelį. Šia STEAM veikla ugdome užuojautą, supratimą, pagalbą beglobiams mūsų mažiesiems draugams.

 

RENGINYS „MUZIKALIOJI KARVĖ SOFIJA“

Spalio 4 d. meno salėje vyko muzikinis renginys „Muzikalioji karvė Sofija“. Renginio metu vaikai susipažino su styginiais muzikos instrumentus. Žaidė muzikinį žaidimą „Mes esam muzikantai“. Vyresnieji vaikai taip pat klausėsi istorijos apie karvytės Sofijos nuotykius ieškant muzikantės vietos įvairiuose orkestruose (pagal Geoffroy Pennart knygą „Muzikalioji karvė Sofija). Pažiūrėję mono vaidinimą, vaikai diskutavo apie draugystę, žmonių vertinimą, patyčias, nesėkmes ir atkaklumą.

PASAULINĖ GYVŪNŲ DIENA

Spalio 4 d. Pasaulinė gyvūnų diena. Šiai dienai paminėti darželio bendruomenė aktyviai įsijungė į akciją „Paaukok beglobiui gyvūnui” .

Priešmokyklinių „Bitučių” ir „Pelėdžiukų” grupių ugdytiniai  šiandien aplankė kačių šėrimo vietas, esančias Joniškio mieste ir nunešė maisto kačiukams. Susitiko su Joniškio gyvūnų globos draugijos  pirmininke Sigita Bardauskiene.

Sigita vaikams papasakojo kiek kačiukų šiuo metu lankosi šėrimo vietose, ką jie mėgsta ėsti. Sužinojome kodėl kačių nameliai turi dvi landas. Išgirdome ir tai, kad čia dažnai užsuka ežiukai.

„Vyturėlio” vaikai laukia kada bus įrengta šėrimo vieta Melioratorių aikštėje ir galėsime dažniau aplankyti benamius kačiukus, kuriems labai reikia ne tik maisto, bet ir meilės, švelnumo…

NAMINIŲ GYVŪNŲ PARODA

Antradienį, spalio 3 d.  „Bitučių”, „Pelėdžiukų”, „Drugelių” grupių ugdytiniai lankėsi M. Slančiausko  progimnazijoje vykusioje naminių gyvūnų parodoje.

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ. DIENA BE AUTOMOBILIO

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ. SVEIKATINGUMO EDUKACIJA

Šią savaitę vaikų darželis „Vyturėlis“ gyvena sportiniu ritmu, nes čia vyksta Judumo savaitei skirti renginiai, kurių tikslas – paskatinti bendruomenę kuo daugiau judėti. Tačiau siekiant geros fizinės būklės svarbu ne tik judėti, bet ir skirti laiką sau  nusiraminti. Judesio ir garso terapija su Gongais ir  Sveikatingumo edukacija, kuriuos vedė  Rasa Kazimieraitienė  mūsų bendruomenei  puikiai tiko atsipalaiduoti ir skirti laiko sau.

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ.  PRAMOGA „KELIAUKIM RUDENĖLIO TAKELIU IR SPORTUOKIME KARTU”

Rugsėjo 21d. vyresnieji darželio vaikučiai buvo pakviesti į sportinę rudens pramogą „Keliaukim rudenėlio takeliu ir sportuokime kartu”. Šventė vyko Bariūnų parke. Čia visus pasitiko ruduo – dailininkas su medžiais Ąžuolu ir Beržu. Vaikai drauge mankštinosi, žaidė žaidimus ir estafetes (gaudė vėją, rideno moliūgus, rinko vaisius ir daržoves…), atliko kvėpavimo pratimus. Šventės pabaigoje laukė staigmena – ežiuko lauktuvės! Pramogą užbaigėme pikniku!

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ. RENGINYS „JUDĖK SU „SAULE”

Rugsėjo 20 d. mūsų darželio priešmokyklinių grupių vaikučiai lankėsi  „Saulės” mokykloje, kur dalyvavo renginyje „Judėk su „Saule”, skirtą Europos judumo savaitei. Renginys prasidėjo „Pirato” mankšta,  po to vaikų laukė  smagios estafetės. Nors ir pavargę, ugdytiniai grįžo puikios nuotaikos ir linksmai nusiteikę.

SAUGAUS EISMO SAVAITĖ

MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA!

Skip to content