„Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai dalyvauja tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“
Joniškio vaikų darželio „Vyturėlis“ „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai dalyvauja tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“, kurį organizuoja Kelmės lopšelis – darželis „Kūlverstukas“. Projekto tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą ir domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas.
Klausydami Evelinos Daciūtės pasakos „Drambliai ėjo į svečius“ vaikai bandė suprasti, pajusti ir judesiais išreikšti veikėjų emocijas. Versdami vis naują knygelės puslapį kartu su drambliais išgyveno jų nuotykius: rovė palmę, žaidė futbolą, skraidė kaip drugeliai, žygiavo aplink „tvenkinį“. Išklausę pasakėlę vaikai savo išgyventus jausmus perkėlė tapydami ant stiklo.
Knygelę „Drambliai ėjo į svečius“ skaitė Rasa Buiko (logopedė specialioji pedagogė), Neringa Kairienė (logopedė specialioji pedagogė) ir Ingrida Buožiuvienė (muzikos mokytoja).
Žiemos pramoga „Žiemos džiaugsmai“
Kalėdinės linksmybės su Flintu ir Kalėdų seneliu
Kalėdų belaukiant….
miestas pasipuošė Kalėdinėms šventėms, suskubo savo įstaigą ir aplinką puošti ir „Vyturėlio“ bendruomenė.
Darželio kieme jau apsigyveno virš 100 linksmuolių Nykštukų, ir kartu su pirmą kartą darželio kieme papuošta eglute kviečia visus pajausti šventinę nuotaiką. Neatsilieka ir gamta, vis labiau ir labiau puošdama aplinką baltomis pusnimis…..
Laukiame gražių švenčių ir Kalėdų senelio!
Advento – Kalėdų edukacija Joniškio kultūros centre
Gruodžio 5 d. priešmokyklinio amžiaus vaikai iš „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių dalyvavo advento – Kalėdų edukacijoje Joniškio kultūros centre, kurią vedė muzikantas, etnokultūrinių renginių vedėjas ir organizatorius Jonas Kavaliauskas. Edukacija prasidėjo dūdmaišiu atliekamu lietuvių liaudies rateliu „Dūda“, o po to jau laukė pažintis su kitais muzikos instrumentais – skudučiais, birbyne. Jonas Kavaliauskas parodė kaip ir iš ko tuos instrumentus pasigaminti. Daugiausiai džiaugsmo vaikams suteikė senoviniai judrūs žaidimai. Vaikai stūmė lazdą, lindo per lanką, bėgo apsiavę klumpėmis, žaidė žaidimą „Katinas“. Visi išėjo kupini gerų emocijų ir su dovanomis – Jonas kiekvienam padovanojo po skudutį.
Advento vakaras
Kasmet gruodžio mėnesį prasideda advento laikotarpis – ramybės, susitelkimo metas, žymintis laiką, kuomet laukiame svarbiausios metų šventės – Šv. Kalėdų. Šis keturių savaičių laikotarpis yra proga prisiminti svarbiausias žmogaus vertybes, sustoti, įsiklausyti į save.
Pirmą žiemos vakarą „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikučiai su savo mokytojomis pakvietė tėvelius į advento vakaronę, kurioje susipažino su advento tradicijomis, visi kartu žaidė advento laikotarpio žaidimus, dainavo liaudies dainas. Tėveliai neslėpė džiaugsmo, galėdami kartu su savo mažaisiais smagiai suktis rateliu, o vaikučiai didžiavosi mokydami juos lietuvių liaudies žaidimų. Po bendros adventinės dainos visi buvo pakviesti prie bendro stalo, kur vaišinosi kisieliumi ir kūčiukais.
“Nesvarbu, kiek daug mes turime, svarbu, kaip mes džiaugiamės, – tas ir sukuria laimę.”
— Charlesas Spurgeonas
Išvyka į M. Slančiausko progimnaziją
Paskutinę lapkričio dieną darželio priešmokyklinukai lankėsi M. Slančiausko progimnazijoje, kur šurmuliavo kūrybinės dirbtuvėlės. Būsimieji pirmokai darė kalėdines eglutes, rišo draugystės apyrankes, klausėsi pasakos „Katinėlis ir gaidelis“, grojo įvairiais muzikos instrumentais, šoko. Į namus vaikai parsinešė dovanėlių ir daug puikių įspūdžių.
Šv. Martyno diena
Lapkričio 11 d. – Šv. Martyno diena. Tai paskutinė rudens šventė. Sakoma „Šventas Martynas žemę užrakina, o šventas Jurgis atrakina“. Neatsiejamas Šv. Martyno dienos simbolis – žibintas. Jų skleidžiama šviesa – tai gėrio ir vilties simbolis.
Rytą darželio takelius nušvietė žibintai, kuriuos gamino visa bendruomenė. Stiklainiai–žibintai buvo papuošti įvairia gamtine medžiaga – rudeniniais lapais, kaštonais, smilgomis, paskutiniais rudeniniais žiedais….
Po vakarienės visi susirinkę į Meno salę klausėmės pasakojimų apie ŠV. Martyno dienos tradicijas, žaidėme žaidimą apie oželį, žiūrėjome legendą apie Šv. Martyną.
Nuo Šv. Martyno dienos pradedame laukti Kalėdų. Iki ilgiausios nakties – Kalėdų liko 43 dienos…
Išvyka į M. Slančiausko progimnaziją
Lapkričio 9 d. darželio priešmokyklinukai lankėsi M. Slančiausko progimnazijoje. Vaikai susitiko su būsimomis pirmokų mokytojomis Šarūne Apinyte ir Jurgita Matuliene. Klasėje vaikai atliko įvairias užduotėles, sportavo sporto salėje. Grįžome pilni įspūdžių, apdovanoti dovanėlėmis.
Rytmetėlis „Pagrandukų” grupėje
Šiandien, spalio 28 d. „Pagrandukų“ grupėje vyko smagi Helovino šventė – rytmetėlis. Ir ko čia tik nebuvo – vaikai įkūnijo švelnius ir linksmus vaiduokliukus, geras raganas ant šluotų ir gražias raganaites. Pasidžiaugėme savo aprangomis, pokštavome, dalijomės vaišėmis, žiūrėjome animacinius filmukus. Vaikai buvo smagiai nusiteikę.
Tarptautinė metodinė – praktinė konferencija “Edukacinės erdvės darželyje: idėjos, galimybės, reikšmė vaiko ugdymui(si)”
Spalio 4 dieną vaikų darželyje “Vyturėlis” vyko tarptautinė metodinė- praktinė konferencija “Edukacinės erdvės darželyje: idėjos, galimybės, reikšmė vaiko ugdymui(si)”. Konferencijoje buvo skaitoma 20 pranešimų iš: Šiaulių miesto vaikų lopšelių – darželių: “Trys nykštukai”, “Gintarėlis”, “Voveraitė”, “Kregždutė”, “Ąžuoliukas”, Šiaulių rajono Meškuičių vaikų lopšelio – darželio, Pakruojo VŠĮ nevalstybinio katalikiško vaikų lopšelio – darželio “Varpelis”, Panevėžio vaikų lopšelio – darželio “Vyturėlis”, Joniškio miesto vaikų lopšelio – darželio “Saulutė” bei Latvijos Respublikos Aucės miesto vaikų darželio “Piladzitis”.
Konferencijos dalyvius ir svečius pasveikino darželio direktorė Daina Marcinkienė, Joniškio savivaldybės administracijos mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė. Konferencijoje dalyvavo Joniškio Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistės Aušra Lukšaitė Lapinskienė ir Rasuolė Nesavienė.
Kiekvienas pristatytas pranešimas buvo įdomus, vaizdingas, paremtas gerąja darbo patirtimi. Konferencijos dalyviai taip pat turėjo galimybę stebėti atvirą veiklą lauke, apžiūrėti darželio edukacines erdves, pasigrožėti Mykolinėms skirtą paroda su 95 krepšiais, kuriuose puikavosi visos bendruomenės atneštos rudeninės dovanos.
Konferencija užtruko beveik visą dieną, bet ji tikrai neprailgo. Aptarimo metu visi dalyviai pasidžiaugė teigiamomis emocijomis, naujomis mintimis ir idėjomis, kuriomis buvo pasidalinta. O mūsų darželio komandai skambėjo palinkėjimai toliau ieškoti, kurti ir vėl visus kviesti susitikti.
Svečiuojamės Žemės ūkio mokykloje
Antradienį „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės vaikai lankėsi Joniškio žemės ūkio mokykloje. Vaikai apžiūrėjo augintinius – alpakas ir ožiukus. Sužinojo kaip jie auginami, prižiūrimi.
Apžiūrėjo klases, dalyvavo pamokoje apie augalus, trąšas. Išbandė kiek reikia kruopštumo darant glamelijas. Daugiausiai teigiamų emocijų suteikė pasivažinėjimas traktoriumi.
Grįžę į darželį vaikai mažiesiems ožiukams rinko vardus. Daugiausia balsų surinko Sprigtas ir Pūkiukas.
Auksinio rudens labirintas
Šią savaitę ,,Pagrandukų‘‘ grupės vaikučiai kalba apie auksinį rudenį, miško gėrybes. Išėję į lauką sugalvojome užsiimti smagia veikla ir iš gamtinės medžiagos sukurti rudeninį labirintą. Bet prieš kuriant, aplankėme Saulės parke esančius labirintus, aptarėme jų formas ir dydį.
Antradienio rytą į talką kurti labirintą pasikvietėme ,,Meškučių‘‘ ir ,,Drugelių‘‘ grupių vaikučius. Suradę ir nustatę pievoje būsimo labirinto centrą, pradėjome jį kurti. Kūrybai naudojome kaštonus, giliukus, kankorėžius. Labirintas sparčiai plėtėsi, vis didėjo ir didėjo. Kai labirintas buvo baigtas, linksmai ir draugiškai jame bėgiojome ir vaikščiojome.
Dėkojame tėveliams, padėjusiems savo vaikučiams pririnkti gamtinės medžiagos.
Kviečiame visus pasivaikščioti mūsų labirintu ir pasidžiaugti vaikų darbu.
Mykolinės
Mykolinės – Šv. Mykolo vardo diena, minima rugsėjo 29 dieną.
Ši data susijusi su bulviakasio pabaiga, derliumi, pabaigtuvių vaišėmis ir ,, auksiniu rudeniu”. Senais laikais Mykolinės būdavo švenčiamos ištisą savaitę. Į dvarus suvažiuodavo daug garbingų svečių, vykdavo įvairūs žaidimai, medžioklės. Mes, dabartinė karta, gražiai tęsiame šias tradicijas. Rugsėjo 29 d. mūsų darželyje vyko Mykolinių šventė. Į svečius atvyko Mykolas su Severiute, kurie pasakojo apie Mykolinių tradicijas, papročius, kvietė visus žaisti žaidimus, šokti ratelius, minti mįsles. Po šokių, žaidimų, visi geros nuotaikos, rinkomės vaišintis su lupena virtomis bulvėmis. Buvo labai skanu…
Mokslo ir žinių diena