Menu Close

Renginiai 2022 -2023 m. m.

Renginys „Judu, krutu – sveikai gyvenu“

Šiandien, birželio 2 d., dalyvavome renginyje „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“ – Judu, krutu – sveikai gyvenu“. Renginys vyko  „Saulės“ mokyklos stadione, kurį organizavo Visuomenės sveikatos biuras. Vaikus sutiko piratas, su kuriu vaikai darė mankštą, pūtė muilo burbulus ir linksminosi. Po renginio ugdytiniai buvo apdovanoti didžiuliu prizu ir gražiais , baltais balionais. Vaikai grįžo į darželį puikios nuotaikos.

 

Šventė Žagarėje Judėk, draugauk, sveikas auk”

Gegužės 30 d. vyko smagi sporto šventė Žagarėje „Judėk, draugauk, sveikas auk”. Į renginį buvo pakviesti svečiai iš Latvijos – vaikai ir mokytojos iš „Piladzites” darželio.

Šventės dalyviai galėjo išbandyti savo jėgas su kitais komandos žaidėjais, pažaisti smagius žaidimus, estafetes, patirti buvimą kartu ir judėjimo drauge džiaugsmą. Renginį pabaigėme spalvų šokiu. Po to vaikų laukė siurprizas – burbulai, dovanos ir piknikas! Renginio metu visus lydėjo gera nuotaika, šypsenos ir draugystė!

Dėkojame Sveikatos centro specialistei Ievai Karbauskienei už bendradarbiavimą.

Tariu tau, sudie darželi!

Futbolo varžybos

Gegužės 17 d.  darželio „Vyturėlis“ komanda „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai vyko į Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos stadioną, kur vyko futbolo varžybos.

Jas organizavo Sporto mokykla. Mūsų varžovai buvo l/d „Saulutė“ ir l/d „Ąžuoliukas“. Komandą sudarė 6 žaidėjai, aikštėje žaidė keturi žaidėjai. Vaikai stengėsi kuo daugiau įmušti įvarčių, perdavinėti kamuolį draugui, parodyti vikrumą, greitį. Varžybos baigėsi, bet nugalėtojų nebuvo, nes laimėjo draugystė. Ugdytiniai grįždami į darželį dalinosi  įspūdžiais, buvo geros nuotaikos.

 

Šeimų – sporto šventė  “Gera, linksma ir smagu, pasportuot visiems kartu”

Gegužės 15 d.  darželyje vyko šeimų – sporto šventė  “Gera, linksma ir smagu, pasportuot visiems kartu”. Pagrindinis šventės tikslas suburti darželio bendruomenę, smagiai praleisti laiką kartu ir išbandyti jėgas sportinėse rungtyse.

Po direktorės sveikinimų į gausų vaikų ir tėvelių būrį atskuodė kiškių šeimynėlė. Jie drauge su fizinio ugdymo mokytoja vedė mankštas, šoko, organizavo tėvelių varžytuves. Po to visi azartiškai nusiteikę plūstelėjo į aikšteles. Čia vaikučių ir tėvelių laukė linksmos estafetės ir žaidimai. O priešmokyklinukai žaidė draugiškas futbolo varžybas (dėkojame treneriui  V. Filatovui).  Pasibaigus rungtims šventę vainikavo linksmybės ant batutų ir piknikas.

Dėkojame dalyvavusioms šeimoms, džiaugiamės ir didžiuojamės šaunia ir sportiška vaikų darželio “Vyturėlis” bendruomene.

Netradicinė mankšta vaikų darželyje „Vyturėlis“ 

Gegužės 8-12 dienomis vaikų darželyje vyko netradicinės mankštos . Į šias mankštas pakvietėme visus ugdytinius,  jų tėvelius, bei darželio bendruomenę  aktyviai dalyvauti rytinėje mankštoje, darželio kieme. Kadangi mankštos netradicinės, tai pirmadienį užsiėmimą vedė gimnastikos mokytoja Dovilė Ramšaitė, antradienį vaikus sutiko choreografė Daiva Katinienė, trečiadienį- Joniškio sporto klubo „Čia ir dabar“ vadovė Rasa Kazimieraitienė, ketvirtadienį mus nudžiugino Urtės mamytė iš „Drugelių“ grupės Roberta Petraitienė. o penktadienį visų nuostabai, į aikštelę įbėgo ir mankštą vedė „Pagrandukų“ grupės ugdytinė Jogailė Rimkutė, kuriai talkino fizinio ugdymo mokytoja Regina Misiuvienė. Vaikams labai patiko smagios, judrios netradicinės mankštos gryname ore.

Nuoširdžiai tariame ačiū gimnastikos mokytojai Dovilei Ramšaitei, choreografei Daivai Katinienei, Joniškio sporto klubo „Čia ir daba“ vadovei Rasai Kazimieraitienei,  „Drugelių“ gr. Urtės mamytei Robertai Petraitienei, na ir mano nuostabiai , mažajai mokytojai Jogailei Rimkutei, kuri drąsiai ir nuostabiai atliko judesius.

Renginys „Pavasario žaidimai“

Šiandien mūsų darželyje vyko  rajoninis renginys „Pavasario žaidimai“, skirtas 5-6 metų vaikučiams, kurie lanko logopedinius užsiėmimus. Vaikai  kartu su draugais iš lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ linksmai leido laiką darželio lauko erdvėse.   Keliaudami takeliais ir „Emocijų pievele“ susitiko  pasiklydusią karvutę.  Kartu su karvute vaikai atliko įvairias veiklas: „Skambančių medžių „  erdvėje grojo lazdelėmis, rinko išsibarsčiusius gėlių žiedus, piešė žemėlapį, skynė  pienių žiedus, kuriais puošė vandenį, erdvėje „Žaidžiu ir atrandu“ rideno kamuoliukus, aktyviai judėjo „Sportuok ir žaisk“ erdvėje.  Renginio pabaigoje vaikai savo įspūdžius ir emocijas perteikė piešiniuose.

Krepšinio varžybos „Saulės“ pagrindinėje mokykloje

Šiandien su vaikais, (kurie lanko krepšinio būrelį), važiavome  į „Saulės“ mokyklą , kurioje vyko krepšinio varžybos. Mūsų varžovai buvo l/d „Saulutė“ ir l/d „Ąžuoliukas“ ugdytiniai. Visų komandų mažieji krepšininkai buvo vikrūs ir stengėsi kuo daugiau kartų įmesti kamuolį į krepšinį. Vyko įnirtingos varžybos, bet nugalėtojų nebuvo – laimėjo draugystė. Rungtynių pabaigoje, vaikams buvo įteikti medaliai. Į darželį vaikai grįžo pilni įspūdžių.

Lietuvos mažųjų žaidynių festivalis

Šiandien, balandžio 24 d. darželyje vyko Lietuvos mažųjų žaidynių   festivalis, į kurį pakvietėme Joniškio miesto darželių „Saulutės“ ir „Ąžuoliuko“  vaikučius. Šventės atidarymas prasidėjo vėliavos pakėlimu. „Pagrandukų“ grupės mergaitės šoko ritminį šokį su olimpiniais žiedais, o berniukai papasakojo jų reikšmes.

Spalvotais traukinukais vaikai judėjo į sportines erdves, žaisti žaidimų. Vyresnieji darželio vaikai lenktyniavo su svečiais draugiškose estafetėse.

Festivalio dalyviai apdovanoti diplomais, vaišinosi vaisiais.

„ Vyturėlio“ bendruomenė pakvietė „Saulutės“ ir „Ąžuoliuko“ kolektyvus, kitais mokslo metais prisijungti prie Lietuvos mažųjų žaidynių projekto.

Mokytojos: A. Budrytė, R. Misiuvienė, G. Šimkevičienė.

Lietuvos mažųjų žaidynės

Mūsų darželis šiais metais įsijungė  į projektą  „Lietuvos mažųjų žaidynės 2023m.“, kurį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projekto tikslas- ugdyti 1-7m. vaikų fizinį raštingumą, pritaikant naujai sukurtą fizinio raštingumo modelį ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams. Projekte vyrauja III etapai: I etapas – virtualūs užsiėmimai.  Užsiėmimai vyko vasario ir kovo mėnesiais. II etapas-festivalis įstaigoje, organizuojamas renginys „Aš mažasis olimpietis“, kuris vyks balandžio pabaigoje. III etapas – respublikinis festivalis.  LTMŽ festivalis Šiauliuose vyks gegužės 14 d. Šiame renginyje dalyvaus komanda (6 vaikai) iš „Pagrandukų“ grupės.

 

Balandžio 2-oji – Pasaulinė autizmo supratimo diena

Balandžio 2 d. visas pasaulis mini Autizmo supratimo dieną. Vis daugiau sužinant apie šį raidos sutrikimą, keičiasi ir visuomenės požiūris į jį. Žmonių kitoniškumas mus moko tolerancijos, supratingumo, visapusiškos empatijos vienas kitam.

„Vyturėlio“  kolektyvas prisijungė prie Joniškio rajono švietimo centro ir Joniškio Lietaus vaikų asociacijos  organizuojamos akcijos ir keliavo į  ugdytinių, darželio darbuotojų žygį. Supratimą ir palaikymą vaikams turintiems autizmo spektro raidos sutrikimus  išreiškėme pasipuošdami mėlynos spalvos akcentais.

Žygis vyko skirtingomis trasomis. Patys mažiausieji „Ančiukų“ ir „Boružiukų“ grupių vaikučiai su mokytojomis ir jų padėjėjomis žingsniavo aplink darželį. Savo mažomis pėdutėmis jie nutapeno 938 žingsnius. „Meškučių“, „Drugelių“, „Kiškučių“  grupių ugdytiniai su mokytojomis ir jų padėjėjomis įveikė trasą aplink Melioratorių aikštę.  O patys didžiausieji „Pagrandukų“, „Bitučių“, „Pelėdžiukų“ vaikai išsiruošė į žygį iki Beržininkų kaimo. Jie nužingsniavo 4675 žingsnius. Grįžę gėrė  arbatą, pasakojo savo įspūdžius. Darželio darbuotojos po darbo įveikė ilgiausią šio žygio trasą aplinkkeliu. Jos  nužingsniavo apie 8000 žingsnių.

 

Sporto ir šokių dienelė

Kaip ir kiekvieną mėnesio paskutinį ketvirtadienį, taip ir šiandien, vaikai susirinko į sporto salę pažaisti judriųjų žaidimų, bei estafečių, o meno salėje pašokti „Just Dance“ šokius. Vaikai sporto salėje žaidė, lenktyniavo, atliko kvėpavimo pratimus, taip pat žaidėme žaidimus pagal vaikų norą.  Meno salėje vaikai atkartojo šokio judesius, kuriuos matė ekrane. Nors ir lengvai pavargę, ugdytiniai  buvo puikios nuotaikos.

Skirtingų kojinių diena

Kasmet kovo 21–ąją dieną yra minima pasaulinė Dauno sindromo diena. Trečio mėnesio 21-a diena pasirinkta neatsitiktinai – šie skaičiai siejami būtent su 21-osios chromosomos defektais (trisomija). Jie sukelia šį sindromą. Dauno sindromo diena yra skirta didinti visuomenės supratimą apie genetinę ligą visame pasaulyje, skatinti asmenų, turinčių Dauno sindromą, teisių, socialinės įtraukties ir gerovės palaikymą, žmonių toleranciją bei paraginti kiekvieną iš mūsų išdrįsti atrodyti kitaip.

Minint Pasaulinę Dauno sindromo dieną ir išreiškiant palaikymą šį genetinį sutrikimą turintiems žmonėms visame pasaulyje mūvimos skirtingos kojinės. Kojinės pasirinktos neatsitiktinai, jų forma primena chromosomų formą, kurių kitoniškumas ir nulemia Dauno sindromą.

Kaip ir kiekvienais metais, Joniškio vaikų darželio „Vyturėlis“ bendruomenė prisijungia prie šios akcijos. Vaikai su savo mokytojomis mūvėdami skirtingas kojines atskubėjo į meno salę, kur žiūrėjo filmuką apie Dauno sindromą turinčius žmones bei šoko skirtingų kojinių šokį. Taigi, nebijokime būti kitokiais!

Protų mūšis “Pažink mišką”

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Kovo 20 d. vaikų darželio  “Vyturėlis” priešmokyklinio ugdymo mokytojos Lineta Černauskienė ir Audronė Šilkienė sukvietė rajono priešmokyklinukus į Protų mūšį “Pažink mišką”.

Vaikams buvo pateiktos  užduotys apie mišką, gamtos saugojimą. Po vieną užduotį atliko komandų  kapitonai, mokytojos.  Vaikai  įgijo naujų žinių, mokėsi dirbti komandoje.

Suskaičiavus taškus,  vertinimo komisija paskelbė  laimėtoją. Sveikiname  Joniškio raj. Žagarės gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus komandą užėmus pirmą vietą!

Visiems Protų mūšio dalyviams buvo įteiktos padėkos, dovanėlės.

Pasidžiaugėme vaikų žiniomis, šiltu pedagogų ir vaikų bendravimu.

Renginys, skirtas kovo 11 d. paminėti

Kovo 10 d. Joniškio vaikų darželyje „Vyturėlis“  vyko renginys, skirtas kovo 11 d. paminėti. Priešmokyklinio ugdymo „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai visus pakvietė į meno salę pažiūrėti Miglės Valaitienės pasakos „Lietuva – didžiausia tau skirta dovana“. Pasaką sekė ir vaikus paruošė Rasa Buiko (logopedė, specialioji pedagogė), Ingrida Buožiuvienė (muzikos mokytoja) ir Neringa Kairienė (logopedė).

Fizinio aktyvumo užsiėmimai su inovatyvia sistema „iDance“

Kovo 1-9 dienomis Joniškio vaikų darželio „Bitučių“, „Pelėdžiukų“, „Pagrandukų“, „Meškiukų“, „Drugelių“ grupių vaikams vyko fizinio aktyvumo užsiėmimai su modernia ir inovatyvia fizinį aktyvumą skatinama sistema „iDance“. Ši sistema naudojama fiziniam aktyvumui skatinti, lavinti koordinacijai ir pastabumui. Užsiėmimus vedė visuomenės priežiūros specialistė Ieva Karbauskienė ir fizinio ugdymo mokytoja Regina Misiuvienė.     Vaikai su didžiuliu susidomėjimu, kiekvieną dieną ėjo į sporto salę išbandyti  „stebuklingų kilimėlių“. Vyresnieji vaikai („Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ gr.), net pasigamino knygutes, kuriose fiksavo kiekvienos dienos rezultatus. Paskutinę dieną susumavo rezultatus, paaiškėjo nugalėtojai. Visi vaikai buvo apdovanoti padėkos diplomais ir atminimo dovanėlėmis, o nugalėtojai dar gavo ir po saldžią dovanėlę. Šie užsiėmimai vaikams suteikė daug džiaugsmo ,pasitikėjimo savo jėgomis.  Nuo ugdytinių neatsiliko ir darželio bendruomenė. Kovo 9 d., pagal galimybes, sugūžėjo į sporto salę išbandyti savo jėgas. Viskas vyko, kaip tikrose varžybose, sumuojami rezultatai, skelbiami nugalėtojai.

Dėkojame už pagalbą Sveikatos centrui už paskolintus  inovatyvius „iDance“ kilimėlius ir specialistei Ievai Karbauskienei, padėjusiai pravesti šiuos užsiėmimus.

Ekskursija į Joniškio istorijos ir kultūros muziejų

„Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai lankėsi Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje. Susidomėję vaikai apžiūrėjo visas ekspozicijas. Pamatėme kaip laikui bėgant keitėsi pinigai, kaip rengėsi žiemgaliai, kokių vertingų daiktų archeologai rado mūsų rajone.

Daugiausia emocijų vaikams sukėlė senovinių daiktų ekspozicija. Sunku patikėti, kad visus namų apyvokos daiktus žmonės drožinėjo, pynė, lipdė patys. Išgirdome ir daug mums nežinomų žodžių – „lektarna“, „pluktuvė“, „moglis“….

Dalyvavome  edukacijoje „Lietuva mūsų širdyse“.

Ekskursija po savo gimtą miestą

Pavasario pirmą dieną priešmokyklinių grupių vaikučiai išvyko į ekskursiją po savo miestą. Išvyką pradėjome nuo  Joniškio herbo. Vaikai sužinojo miesto įkūrimo istoriją. Aplankėme pagrindinius miesto objektus. Daugelis vaikų

pirmą kartą pabuvojo geležinkelio stotyje. Baltojoje sinagogoje aplankėme rajono tautodailininkų darbų parodą.

Dėkojame sinagogos darbuotojai už įdomų pasakojimą. Grįžome geros nuotaikos, įgiję naujų žinių gimtąjį miestą.

Sporto ir šokių dienelė 

Vaikų darželyje „Vyturėlis“ kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį vyksta „Sporto ir šokių dienelė“. Tad ir šiandieną vaikai linksmai nusiteikę sugūžėjo  į sporto ir meno sales. Meno salėje vaikai šoko „Just dance“ šokius, o sporto salėje vyko įvairūs žaidimai, žaidimai – estafetės . Vaikai į grupes grįžo patyrę daug džiaugsmo ir malonių akimirkų, bei pajuto tikrą judėjimo džiaugsmą.

 

Užgavėnės. Žiemos išvarymas

„Žiemos taku 2023“

Joniškio vaikų darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinio amžiaus „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikučių popchoras dalyvauja dainų ir šokio festivalyje „Žiemos taku 2023“ (organizatorius Kauno lopšelis – darželis „Aušrinė“). Daina „Lapatai“ (m. ir ž. Gita Staniulienė).

„Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai dalyvauja tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“

Joniškio vaikų darželio „Vyturėlis“ „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai dalyvauja tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“, kurį organizuoja Kelmės lopšelis – darželis „Kūlverstukas“. Projekto tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą ir domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas.
Klausydami Evelinos Daciūtės pasakos „Drambliai ėjo į svečius“ vaikai bandė suprasti, pajusti ir judesiais išreikšti veikėjų emocijas. Versdami vis naują knygelės puslapį kartu su drambliais išgyveno jų nuotykius: rovė palmę, žaidė futbolą, skraidė kaip drugeliai, žygiavo aplink „tvenkinį“. Išklausę pasakėlę vaikai savo išgyventus jausmus perkėlė tapydami ant stiklo.
Knygelę „Drambliai ėjo į svečius“ skaitė Rasa Buiko (logopedė specialioji pedagogė), Neringa Kairienė (logopedė specialioji pedagogė) ir Ingrida Buožiuvienė (muzikos mokytoja).

Žiemos pramoga „Žiemos džiaugsmai“

Sausio 9 d. praūžė žiemos pramoga “Žiemos džiaugsmai”. Kiškutis ir Senis Besmegenis visus darželio vaikučius pakvietė į lauką. Vaikai ieškojo Kiškučio pamestų morkyčių ir mankštinosi su Sniego Besmegeniu. Po mankštos Kiškutis kiekvienos grupės ugdytiniams išdalino sportines užduotis: “Spalvoti ledo kamuoliukai”, “Sniegas šaukšte”, “Kasu, nešu, pilu”, “Vežu pagranduką”. O Senis Besmegenis paprašė vaikų nulipdyti jam draugų – sniego besmegenių. Patys mažiausi gavo užduotį nulipdyti sniego tortą.
Smagi, linksma žiemos šventė suteikė daug džiugių emocijų!!!

Kalėdinės linksmybės su Flintu ir Kalėdų seneliu

Kalėdų belaukiant….

miestas   pasipuošė Kalėdinėms šventėms, suskubo savo įstaigą ir aplinką puošti ir „Vyturėlio“ bendruomenė.

Darželio kieme  jau apsigyveno virš 100 linksmuolių Nykštukų, ir kartu su pirmą kartą darželio kieme papuošta eglute kviečia visus pajausti šventinę nuotaiką. Neatsilieka ir gamta,  vis labiau ir labiau puošdama aplinką baltomis pusnimis…..

Laukiame gražių švenčių ir Kalėdų senelio!

Advento – Kalėdų edukacija Joniškio kultūros centre

Gruodžio 5 d. priešmokyklinio amžiaus vaikai iš „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių dalyvavo advento – Kalėdų edukacijoje Joniškio kultūros centre, kurią vedė muzikantas, etnokultūrinių renginių vedėjas ir organizatorius Jonas Kavaliauskas. Edukacija prasidėjo dūdmaišiu atliekamu lietuvių liaudies rateliu „Dūda“, o po to jau laukė pažintis su kitais muzikos instrumentais – skudučiais, birbyne. Jonas Kavaliauskas parodė kaip ir iš ko tuos instrumentus pasigaminti. Daugiausiai džiaugsmo vaikams suteikė senoviniai judrūs žaidimai. Vaikai stūmė lazdą, lindo per lanką, bėgo apsiavę klumpėmis, žaidė žaidimą „Katinas“. Visi išėjo kupini gerų emocijų ir su dovanomis – Jonas kiekvienam padovanojo po skudutį.

Advento vakaras

Kasmet gruodžio mėnesį prasideda advento laikotarpis – ramybės, susitelkimo metas, žymintis laiką, kuomet laukiame svarbiausios metų šventės – Šv. Kalėdų. Šis keturių savaičių laikotarpis yra proga prisiminti svarbiausias žmogaus vertybes, sustoti, įsiklausyti į save.

Pirmą žiemos vakarą „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikučiai su savo mokytojomis pakvietė tėvelius į advento vakaronę, kurioje susipažino su advento tradicijomis, visi kartu žaidė advento laikotarpio  žaidimus, dainavo liaudies dainas. Tėveliai neslėpė džiaugsmo, galėdami kartu su savo mažaisiais smagiai suktis rateliu, o vaikučiai didžiavosi mokydami juos lietuvių liaudies žaidimų. Po bendros adventinės dainos visi buvo pakviesti prie bendro stalo, kur vaišinosi kisieliumi ir kūčiukais.

“Nesvarbu, kiek daug mes turime, svarbu, kaip mes džiaugiamės, – tas ir sukuria laimę.”

— Charlesas Spurgeonas

 

Išvyka į M. Slančiausko progimnaziją

Paskutinę lapkričio dieną darželio priešmokyklinukai lankėsi M. Slančiausko progimnazijoje, kur šurmuliavo kūrybinės dirbtuvėlės. Būsimieji pirmokai darė kalėdines eglutes, rišo draugystės apyrankes, klausėsi pasakos „Katinėlis ir gaidelis“, grojo įvairiais muzikos instrumentais, šoko. Į namus vaikai parsinešė dovanėlių ir daug puikių įspūdžių.

Šv. Martyno diena

Lapkričio 11 d. – Šv. Martyno diena. Tai paskutinė rudens šventė. Sakoma „Šventas Martynas žemę užrakina, o šventas Jurgis atrakina“. Neatsiejamas Šv. Martyno dienos simbolis – žibintas. Jų skleidžiama šviesa – tai gėrio ir vilties simbolis.

Rytą darželio takelius nušvietė žibintai, kuriuos gamino visa bendruomenė. Stiklainiai–žibintai buvo papuošti įvairia gamtine medžiaga – rudeniniais lapais, kaštonais, smilgomis, paskutiniais rudeniniais žiedais….

Po vakarienės visi susirinkę į Meno salę klausėmės pasakojimų apie ŠV. Martyno dienos tradicijas, žaidėme žaidimą apie oželį, žiūrėjome legendą apie Šv. Martyną.

Nuo Šv.  Martyno dienos pradedame  laukti Kalėdų. Iki ilgiausios nakties – Kalėdų liko 43 dienos…

Išvyka į M. Slančiausko progimnaziją

Lapkričio  9 d. darželio priešmokyklinukai lankėsi M. Slančiausko progimnazijoje. Vaikai susitiko su būsimomis pirmokų mokytojomis Šarūne Apinyte ir Jurgita Matuliene. Klasėje vaikai atliko įvairias užduotėles, sportavo sporto salėje.  Grįžome pilni įspūdžių, apdovanoti dovanėlėmis.

Rytmetėlis „Pagrandukų” grupėje

Šiandien, spalio 28 d. „Pagrandukų“ grupėje vyko smagi Helovino šventė – rytmetėlis. Ir ko čia tik nebuvo – vaikai įkūnijo švelnius ir linksmus vaiduokliukus, geras raganas ant šluotų ir gražias raganaites.  Pasidžiaugėme savo aprangomis, pokštavome, dalijomės vaišėmis, žiūrėjome animacinius filmukus. Vaikai buvo smagiai nusiteikę.

Tarptautinė metodinė – praktinė konferencija “Edukacinės erdvės darželyje: idėjos, galimybės, reikšmė vaiko ugdymui(si)”

Spalio 4 dieną vaikų darželyje “Vyturėlis” vyko tarptautinė metodinė- praktinė konferencija “Edukacinės erdvės  darželyje: idėjos, galimybės, reikšmė vaiko ugdymui(si)”.  Konferencijoje buvo skaitoma 20 pranešimų iš:  Šiaulių miesto vaikų lopšelių – darželių: “Trys nykštukai”, “Gintarėlis”, “Voveraitė”, “Kregždutė”, “Ąžuoliukas”, Šiaulių rajono  Meškuičių vaikų lopšelio – darželio, Pakruojo VŠĮ nevalstybinio  katalikiško vaikų lopšelio – darželio “Varpelis”,  Panevėžio vaikų lopšelio – darželio “Vyturėlis”,   Joniškio miesto  vaikų lopšelio – darželio  “Saulutė” bei Latvijos Respublikos Aucės miesto vaikų darželio “Piladzitis”.

Konferencijos dalyvius ir svečius pasveikino darželio direktorė Daina Marcinkienė,  Joniškio  savivaldybės administracijos mero pavaduotoja  Vaida Aleknavičienė. Konferencijoje dalyvavo Joniškio  Švietimo, kultūros  ir sporto skyriaus vyr. specialistės Aušra Lukšaitė Lapinskienė ir Rasuolė Nesavienė.

Kiekvienas pristatytas pranešimas buvo įdomus, vaizdingas, paremtas gerąja darbo patirtimi. Konferencijos dalyviai taip pat turėjo galimybę stebėti atvirą  veiklą lauke,  apžiūrėti darželio edukacines erdves, pasigrožėti Mykolinėms skirtą   paroda su 95 krepšiais, kuriuose puikavosi visos bendruomenės atneštos rudeninės  dovanos.

Konferencija užtruko beveik visą dieną, bet ji tikrai neprailgo. Aptarimo metu visi dalyviai pasidžiaugė teigiamomis emocijomis, naujomis mintimis ir  idėjomis, kuriomis buvo pasidalinta. O mūsų darželio komandai  skambėjo palinkėjimai  toliau ieškoti, kurti  ir vėl visus kviesti susitikti.

Svečiuojamės Žemės ūkio mokykloje

Antradienį „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės vaikai lankėsi Joniškio žemės ūkio mokykloje. Vaikai apžiūrėjo augintinius – alpakas ir ožiukus. Sužinojo kaip jie auginami, prižiūrimi.

Apžiūrėjo klases, dalyvavo  pamokoje apie augalus, trąšas. Išbandė kiek reikia kruopštumo darant glamelijas. Daugiausiai teigiamų emocijų suteikė pasivažinėjimas traktoriumi.

Grįžę į darželį vaikai mažiesiems ožiukams rinko  vardus. Daugiausia balsų surinko Sprigtas ir Pūkiukas.

Auksinio rudens labirintas

Šią savaitę ,,Pagrandukų‘‘ grupės vaikučiai  kalba  apie  auksinį rudenį, miško gėrybes.  Išėję į lauką sugalvojome užsiimti smagia veikla ir iš gamtinės medžiagos sukurti  rudeninį labirintą.  Bet prieš kuriant, aplankėme Saulės parke esančius labirintus, aptarėme jų formas ir dydį.

Antradienio rytą į talką kurti labirintą  pasikvietėme  ,,Meškučių‘‘ ir ,,Drugelių‘‘ grupių  vaikučius. Suradę ir nustatę pievoje būsimo labirinto centrą, pradėjome jį kurti.  Kūrybai naudojome kaštonus, giliukus, kankorėžius. Labirintas sparčiai plėtėsi, vis didėjo ir didėjo. Kai labirintas buvo baigtas, linksmai ir draugiškai jame bėgiojome ir vaikščiojome.

Dėkojame tėveliams, padėjusiems savo vaikučiams pririnkti gamtinės medžiagos.

Kviečiame visus  pasivaikščioti  mūsų labirintu ir pasidžiaugti vaikų darbu.

Mykolinės

Mykolinės – Šv. Mykolo vardo diena, minima rugsėjo 29 dieną.

Ši data susijusi su bulviakasio pabaiga, derliumi, pabaigtuvių vaišėmis ir ,, auksiniu rudeniu”. Senais laikais Mykolinės  būdavo švenčiamos ištisą savaitę. Į dvarus suvažiuodavo daug garbingų svečių, vykdavo įvairūs žaidimai, medžioklės. Mes, dabartinė karta, gražiai tęsiame šias tradicijas. Rugsėjo 29 d. mūsų darželyje vyko  Mykolinių šventė. Į svečius atvyko Mykolas su  Severiute, kurie pasakojo apie Mykolinių tradicijas, papročius, kvietė visus žaisti žaidimus, šokti ratelius, minti mįsles. Po šokių, žaidimų, visi geros nuotaikos, rinkomės vaišintis su lupena virtomis bulvėmis.  Buvo labai skanu…

Mokslo ir žinių diena

Skip to content