Menu Close

Vabzdžių namelis

Vabzdžių  namelis atlieka  edukacinę funkciją, kai ne tik vaikai, bet ir suaugusieji mokosi stebėti bei pažinti vabzdžių pasaulį. Vaikams  trūksta žinių apie vabzdžius, jų gyvenimo būdą ir naudą. Vabzdžių nameliai taip pat  padeda saugoti biologinę įvairovę, privilioja naudingus vabzdžius į sodą,  natūraliu būdu padeda kovoti su kenkėjais, atlieka edukacinę funkciją. Bėgant laikui, nameliui trūnijant vieni vabzdžiai namelį palieka, kiti atsikrausto. Vieni čia maitinasi, kiti slepiasi trumpam ar žiemoja.

Mūsų vabzdžių namelis stovi sodo pakraštyje. Vaikai turi puikią galimybę stebėti įvairius vabzdžius, domėtis jų kūno sandara,  gyvenimo būdu. Dažniausiai namelyje pastebime boružėles. Šalia  namelio pasodinome daug gėlių, pasėjome  pievą su žydinčiais, kvepiančiais, įvairiaspalviais augalais. Stebėsime, kokius augalus labiausiai pamėgs vabzdžiai. Kartu su tėveliais, mokytojomis  vaikai ieškos žinių apie vabzdžių gyvenimą  knygose, internete, rengs piešinių parodas.

Šioje veikloje vaikai  supras  gamtoje vykstančio gyvenimo įvairovę ir svarbą, bus ugdomi  pagarbos  gyvybei, aplinkos pažinimo ir  saugojimo įgūdžiai.

Skip to content