Menu Close

Sportuok ir žaisk

Judėjimo džiaugsmą vaikai patiria tik tada, kai judėjimas ne tik  nedraudžiamas, neslopinamas, bet skatinamas ir turtinamas. Vaikui reikia nuolatinio judėjimo, kad jis augtų sveikas, fiziškai ir psichiškai normaliai bręstų, kad judėjimas tobulėtų ir teiktų džiaugsmą.

Siekiant  vaikų sveikatos stiprinimo,  didesnio fizinio aktyvumo darželio teritorijoje įkūrėme edukacinę erdvę „Sportuok ir žaisk“.

Šioje erdvėje vaikus pasitinka „Judėjimo stotelės“ su nurodytomis sportinėmis užduotimis,  žaidimas „Šaudyklė“ ir kt.

Kliūčių ruožas, kuriame  judantis tiltas, buomas, kelmeliai, kopėtėlės, tunelis, šuoliaduobė, futbolo, krepšinio aikštelės.

Šioje erdvėje sudarytos sąlygos  vaikams tenkinti  paprastus, bet svarbius poreikius lipti, šokti, bėgti, lįsti, spirti, mesti ir t. t. Čia lavinama vaikų koordinacija, pusiausvyra, tenkinamas  vaikų poreikis  judėti, stiprinti sveikatą, plėtoti fizinius gebėjimus.

Basų kojų takas  – skirtingų paviršių ir faktūrų pasivaikščiojimo takas. Pėdučių lietimasis su įvairiomis medžiagomis  ir paviršiais geriausiai apsaugo nuo plokščiapėdystės, bei lavina vaikų sensorinius įgūdžius, gerina sveikatą. Vaikščiojimas tokiu taku – tai natūralus masažas, kuris  atpalaiduoja ir teigiamai veikia vaiko organizmą.

Kasdienis gyvenimas turi būti kupinas judėjimo džiaugsmo, tik tada pajusime, kaip jaučiasi ir gyvena sveikas žmogus.

Skip to content