Menu Close

Žaliasis kampelis

Darželio teritorijoje,  šalia  augančio sodo,  įrengta daržo edukacinė  erdvė. Jos tikslas – sudaryti galimybę  stebėti, tyrinėti, analizuoti ir gebėti  atpažinti darže augančius augalus. Ši erdvė  įkurta, kad vaikai stebėtų augalų augimo procesą: suprastų sėjimo, daiginimo, sodinimo, auginimo ypatumus.

Dažnas iš vaikų nežino iš kur atsiranda morkos, bulvės, pomidorai ir kitos daržovės, todėl  į šį klausimą atsakyti  padės patirtinė veikla šioje edukacinėje  erdvėje.  Čia auginamos įvairios daržovės  (pomidorai, žirniai, agurkai, bulvės, pupos, žirniai ir kt.),   daugelis kitų prieskoninių augalų.

Šioje  erdvėje įrengtos  lysvės,  kompostinė  dėžė, vandens talpykla. Vaikams sudaryta galimybė patiems paruošti žemę,  sėti, sodinti, stebėti augalų  augimo procesus, susipažinti su jų  žydėjimo, vaisių auginimo, derliaus nuėmimo procesu.

Dirbant darže ugdomas vaikų ekologinis sąmoningumas,  pažintiniai  ir patirtiniai  gebėjimai. Vaikai susipažįsta su daržovių ir kitų augalų teikiama nauda sveikatai, formuojami sveikos mitybos įgūdžiai ir įpročiai,  sužino apie antrinių žaliavų  naudojimą. Ugdytiniai turi galimybę pajusti  darbo  vertę rūpinantis augančiais augalais, įsitikinti, kad kiekvienas  sąžiningas darbas sunkus, bet prasmingas ir reikalingas.

 

 

Skip to content