Menu Close

Futboliukas

Draugiškos futbolo varžybos tarp „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių

Gegužės 23 d. organizavome draugiškas futbolo varžybas tarp „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių.  Į jas pakvietėme ir ugdytinių šeimas. Varžybose vaikus nudžiugino ir ypatingas svečias – varžyboms teisėjavo Sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Filatovas. Tarp komandų užvirė įnirtinga kova. Visi norėjo žaisti ir laimėti. Bet čia pralaimėtojų nebuvo – laimėjo draugystė. Mažieji sportininkai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais.  Nuoširdžiausiai dėkojame visiems varžybų dalyviams – vaikams ir jų šeimoms už azartą, puikią nuotaiką ir garbingą žaidimą.

Su šiuo renginiu  baigėme šių mokslo metų Respublikinį projektą „Futboliukas“.

 

 „Futboliuko“ varžybos  „Saulės“ mokyklos stadione

Gegužės 15 d. vaikai vyko į „Saulės“ mokyklos stadioną, kuriame  buvo organizuojamos „Futboliuko“ varžybos. Čia susirinko visų miesto darželių komandos. Mažieji futbolininkai galėjo ne tik smagiai žaisti, bet ir išbandyti jėgas su kito darželio vaikais. Po rungtynių ugdytiniai buvo apdovanoti medaliais, o kaip ir visada,  laimėjo draugystė. Į darželį vaikai grįžo pavargę, bet su gera nuotaika ir laimingi.

Vasario mėnesį atlikome šias „Futboliuko“ užduotis:

Kamuolio spyrimas į vartus. Kamuolio taikymas į lankus. Kamuolio taikymas į bokštelius, stengiantis juos numušti. Kamuolio taikymas tarp bokštelių.

 

Futboliuko sausio mėnesio užduotys:

  • Kamuolio varymas po visą salę ir jo stabdymas prie sienos su ta koja, kurią nurodo mokytoja.
  • Kamuolio varymas į lankus.
  • Kamuolio varymas prie spalvotų lapų, ant kurių užrašytos raidės D ir K., vadinasi, privarius sustabdyti kamuolį D – dešine koja, K – kaire koja.

 

Nuo 2022 m. spalio mėnesio  “Bitučių” ir “Pelėdžiukų” grupių ugdytiniai dalyvauja Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos futbolo asociacijos organizuojamame respublikiniame projekte „Futboliukas“.

„Futboliukas” – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama salėje ir lauke 3 prieš 3 netradicinėse erdvėse. Toks žaidimas suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes visi vaikai yra įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą pasimėgauti žaisdami su kamuoliu. Projekto tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją“, suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą, sudominant jaunuosius žaidėjus ir ugdant įvairiausius jų talentus. Kiekvieną mėnesį iš „Futbolo“ federacijos gauname užduotis, kurias vaikai su malonumu atlieka. Užduotys skirtos ne tik judėjimui, bet ir kūrybingumui, kurias atliekant įtraukiame ir ugdytinių tėvelius.

Sausio mėnesio kūrybinė užduotis buvo  sukonstruoti, sulipdyti, nupiešti ,pagaminti futbolo stadiono maketą, taurę, medalį, gairelę ar bet ką kitą. Labai džiaugėmės tėvelių ir vaikučių originalia kūryba.

Vasario mėnesį vaikai atliko šiuos futbolo pratimus:

  • Kamuolio spyrimas į vartus iš įvairių pusių.
  • Kamuolio pataikymas į gulinčius ant žemės lankus.
  • Kamuolio spyrimas ir pataikymas tarp bokštelių.

2023-2024 mokslo metais tęsiame dalyvavimą  Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos futbolo asociacijos organizuojamame respublikiniame projekte „Futboliukas“. Jame dalyvauja „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės. Kiekvieną mėnesį iš asociacijos gauname užduotis, kurias turime atlikti. Salio mėnesį vaikai su tėveliais kūrė  „Futboliuko“ logotipą. Vaikai balsavimo būdu išrinko labiausiai patikusį.

Spalio mėnesį vaikai atliko šiuos futbolo pratimus:

Kamuolio varymas pažymėtu taku keisdami kojas;

Kamuolio varymas nurodyta kryptimi;

Kamuolio varymas taku, apvarant kliūtis.

Lapkričio mėnesį atlikome šias futboliuko užduotis:

Kamuolio varymas po visą salę, pedagogui priėjus pramušti kamuolį tarp kojų, apibėgti, jį pasiimti ir varyti toliau.

Kamuolio varymas tarp bokšteliu, kurie vienoje pusėje išdėstomi šachmatų tvarka, kitoje pusėje rombu.

Kamuolio perdavimas draugui.

Pasikvietėme futbolo  trenerį  Vidmantą Filatovą, kuris mokė vaikus įvairų futbolo elementų, pravedė futbolo varžybas.

Organizavome futbolo užsiėmimą su „Drugelių “ grupės vaikučiais. Parodėme ir pamokėme juos futbolo elementų, bandėm pažaisti futbolą, Po varžybų apdovanojome atminimo dovanėlėmis, kurias darė patys vaikai.

Kalėdinis futboliukas

Gruodžio 15 d.,  vaikų darželyje „Vyturėlis“ vyko „Kalėdinis futboliukas “.  Į varžybas pakvietėme Senį Besmegenį, kuris atsinešė „sniego kamuolį“ ir stebuklingą maišelį.  Vaikai puošė eglutę savo pagamintais žaisliukais (futbolo kamuoliais), deklamavo ketureilius apie futbolą,  kuriuos kūrė kartu su tėveliais. Drauge su Besmegeniu buvo sužaistos ir draugiškos rungtynės.  Vaikai šypsojosi, juokėsi, varžybos virto tikra Kalėdine švente, o varžybų kulminacija – tai dovanų traukimas iš stebuklingo maišelio. Į grupę vaikai grižo pilni įspūdžių.

Kovo mėnuo

Tęsiasi „Futboliuko“ projektas. Šį mėnesį vaikai mokėsi šiuos pratimus: kamuolio varymas ir perdavimas draugui savo aikštės pusėje. Kamuolio varymas ir perdavimas draugui visoje salės aikštėje.

Skip to content