Menu Close

Renginiai 2021- 2022 m. m.

   Konkurso „Dainų dainelė“ pirmasis etapas

Sausio 10 dieną Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ pirmasis etapas. Mūsų darželiui atstovavo mergaičių kvartetas – Rusnė Pranckutė, Melita Čereškaitė, Justė Krivickaitė ir Kotryna Prankaitė bei solistė Justina Doraitė. Mergaites konkursui paruošė muzikos mokytoja Ingrida Buožiuvienė, akompanavo Rita Kipšaitė – Balčiūnienė.

    Kalėdinė šventė

   Linksmų švenčių!

  Darželį apgaubė artėjančių Kalėdų nuotaika

   Adventas  

        Adventas –tai susikaupimo, apsivalymo, rimties ir pasiruošimo Kalėdoms metas. Gruodžio 8 d. meno salėjo vyko renginys „Po žvaigždėtu dangumi advento“, kurio tikslas – prisiminti ir puoselėti advento tradicijas bei papročius. Susibūrę meno salėje vaikučiai dainavo advento dainas, šoko ratelius. Vaikai kartu su ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojomis prisiminė, kokius darbus ilgais advento vakarais dirbdavo senoliai, kokius žaidimus žaisdavo, kokias dainas dainuodavo ir  kokiais draudimais buvo apipintas šis laikotarpis. Renginį vainikavo bendras darželio vaikų darbas – advento vainiko kūrimas, įžiebtos dvi  žvakės.  Po šilto ir gražaus bendravimo visi susikaupę  iškeliavo į grupes, nusiteikę prasmingam Kalėdų laukimui, o įžiebtos gerumo ugnelės vaikų širdelėse mažuosius tikrai nuteiks geriems darbams ir ne tik advento laikotarpiu.

Tolerancijos diena

       Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas. Šiandien, Tolerancijos dienos  rytmečio metu, pažiūrėję animacinį filmą “Baltoji pelytė”, su ugdytiniais aiškinomės  žodžio tolerancija reikšmę, aptarėme ar mes gyvename tolerantiškoje aplinkoje, ar savo mieste, darželyje, matome tolerancijos ar netolerancijos pavyzdžių.

       Meno salėje vaikučiai iš kortelių  dėliojo  miestą, o iš savo sukurtų namelių, namų, žmonių, medžių, pastatė didžiulį Tolerancijos miestą, kuriame gyvens užuojauta, supratimas, meilė, pakantumas, pagarba. Čia mes  visi norėtume  gyventi!

Renginys „Muzika spalvų ir vėjo“

       Rugsėjo 30 d. Joniškio vaikų darželyje „Vyturėlis“ vyko renginys „Muzika spalvų ir vėjo“, skirtas Tarptautinei Muzikos dienai paminėti. Kelionė prasidėjo nuo pažinties su nykštuku vardu DO, kuris  pasiguodė vaikams, kad neberanda savo brolių gamos natų, ir paprašė jų padėti surasti juos. Vaikai minė užuominas apie kiekvieno brolio buvimo vietą ir, suradę juos, atlikinėjo įvairias muzikines užduotis – „gaudė vėją“,  linksmai sukdamiesi su vėjo malūnėliais, mušė ritmą, piešė „spalvų muziką“, šoko ir spėliojo paukščių balsus. Iki pietų darželio kiemas skambėjo nuo muzikos ir vaikų juoko.

 

Judumo savaitė

        Šiandien, rugsėjo 13 d. mūsų darželyje vyko netradicinė mankšta ir šokių dienelė. Netradicinė mankšta – ne kasdienė mankšta. Fizinio aktyvumo mokytoja kartu su vaikais atliko mankštą su įvairiomis priemonėmis. Maloniai nustebino Pijaus mamytė iš "Pelėdžiukų" gr.,  kurį parodė vaikams naujų pratimų. Po mankštos vaikų laukė šokių mokytoja Daiva Katinienė, ji ugdytinius mokino įvairių šokio elementų. Vaikai su dideliu susidomėjimu ir entuziazmu šoko šiuolaikinius šokius.  Skambant nuotaikingai muzikai, visi dalyviai džiaugėsi  ir linksmai leido laiką.

      Šiandien, rugsėjo 14 d. darželyje paskelbta bėgimo diena "Bėkime su vėjeliu". Mažesnieji vaikai ("Drugelių", "Meškiukų", "Pagrandukų" grupės) bėgo aplink darželį. "Startas" – tai bėgimo pradžia, o "Finišas" – tai bėgimo užbaigimas. Vaikai su didžiuliu noru bėgo ir buvo geros nuotaikos,  juk reikėjo pasiekti  "Finišo" liniją. Vyresnieji vaikai ("Kiškučių", "Pelėdžiukų", "Bitučių" grupės) lenktyniavo 80 m  bėgime. Visi pasijuto tikrais sportininkais, kiekvienas norėjo būti laimėtojas. Po bėgimo aptarėme, kurie gi vaikai  greičiausi, bet  juk mūsų tikslas ne laimėti, o kuo daugiau pajudėti.

      Tęsiant judumo savaitės dienas– šiandien, rugsėjo 15 d. darželyje vyko aktyvių žaidimų diena „Juokis, žaisk ir sportuok“. Bendradarbiaujant su Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru visi darželio grupių vaikai žaidė lauko žaidimus. Žaisdami vaikai atliko įvairiausias užduotis – mėtė kamuolius į statines, žaidė lėkščiasvydį, bandė numušti kuo daugiau medinių kaladėlių, su parašiutu stengėsi kuo aukščiau išmesti kamuoliukus į orą , stengėsi, kad  kuo mažiau jų nukristų ant žemės, atliko ir įvairiausias vikrumo rungtis. Netrūko vaikų juoko ir gerų teigiamų emocijų. O rytoj ruošiamės paspirtukų, dviratukų dienelei "Rieda, rieda rateliu". 

      Judumo savaitė tęsiasi. Šiandien, rugsėjo 16 d.  darželyje buvo dviratukų ir paspirtukų diena  „Rieda rieda rateliu". Vaikai prisiminė eismo taisykles, kelio ženklus, patikslino žinias apie šviesoforą. Daug gerų emocijų ir džiaugsmo suteikė važiavimas dviratukais ir paspirtukais! Skatinome, kad vaikai būtų drausmingi, atidūs ir atsargūs kelyje! Vaikų širdelėse šiandien spurdėjo gera nuotaika, šypsenos ir draugystė!

 

Rugsėjo 1- oji

https://www.youtube.com/watch?v=pdNmpRGQrkA

Skip to content