Menu Close

Renginiai 2021- 2022 m. m.

Edukacinių erdvių kūrimo patirtis Lenkijos, Vokietijos, Čekijos visuomeninėse ir viešose aplinkose, gamtinis ir ekologinis ugdymas jose

Dalinuosi įspūdžiais iš rugpjūčio 8-12 d. vykusių  mokymų „Edukacinių erdvių kūrimo patirtis Lenkijos, Vokietijos, Čekijos visuomeninėse ir viešose aplinkose, gamtinis ir ekologinis ugdymas jose”. Šie mokymai –  tai dovana Nacionalinio edukacinių erdvių kūrimo konkurso mokyklų nugalėtojų atstovams.

Aplankyti Vroclavo, Dresdeno, Libereco  botanikos sodai ir parkai, kuriuose daugybė įvairiausių formų ir dydžių augalų iš viso  pasaulio. Drėgnųjų tropikų paviljone puikavosi Victoria amazonica, kurios lapai   virš vandens  gali išlaikyti  vaiką. Čia puikios inovatyvios edukacinės erdvės vaikų gamtos  pažinimui ir tyrinėjimams.

Neišdildomą įspūdį paliko Dresdeno  senamiesčio grožis, vizitas Higienos muziejuje, „Saksonijos Šveicarijos“ nacionalinis parkas su gamtinėmis vertybėmis, pasivaikščiojimas tarp Ratheino uolų, tarpeklių, stačių šlaitų  labirintų. O kur dar Čekijos Rojus – natūraliai sukurtos neįprastos uolienų formos, smiltainio sienos ir bokštai ,  kuriuos prieš milijonus metų  suformavo vėjo,  vandens ir temperatūros svyravimai.

Penkios nepakartojamos mokymų dienos suteikė galimybę pažinti gamtos  pasaulį, stebint gyvūniją ir augmeniją, padėjo suprasti, kad gamta – geriausia mokytoja. Naujos  žinios ir idėjos, dalinimasis patirtimi su grupe bendraminčių paskatins mūsų bendruomenę  toliau sėkmingai ir kūrybingai  puoselėti ir plėtoti  edukacines erdves, kviečiančias   vaikus eiti dar neišbandytu ieškojimų ir atradimų  keliu.

Direktorės pavaduotoja ugdymui

Virginija Norvaišienė

Sudie, darželi

 

Skruzdėliuko Nežiniuko edukacija

Priešmokyklinės „Bitučių” grupės  vaikai laimėjo Skruzdėliuko Nežiniuko edukaciją. Jos metu vaikai susipažino su puikios knygutės autore Rasa Dmuchovskiene ir dailininku  Gintaru Jociumi.

Edukacijos metu vaikai sužinojo daug įdomių faktų apie skruzdėlytes, jų gyvenimo būdą, apžiūrėjo tikrų skruzdėlyčių formikariumą. Tyrinėjo iš ko stato skruzdėlės savo namus skruzdėlynus, vaidino, žaidė viktoriną – žaidimą „Aš žinau“.

Knygų autorė Rasa parodė šešėlių teatrą. Tai pasaka iš naujos dar neišleistos 4 knygos, apie šerną. Vaikai sužinojo kodėl jis vartaliojosi skruzdėlyne.

Dailininkas vaikams atskleidė kai kurias piešimo paslaptis.

Su nekantrumu lauksime 4- osios knygutės.

 

Darželinukų krepšinio čempionatas

Gegužės 10 d. „Saulės“ mokyklos sporto salėje vyko darželinukų krepšinio čempionatas 3 ×3. Aikštelėje varžėsi „Vyturėlio“, „Saulutės“ ir „Ąžuoliuko“ darželių komandos. Vaikai lankantys krepšinio būrelį atstovavo „Vyturėlio“ darželį. Grupės draugai buvo sirgaliai ir triukšmingai palaikė draugus. Mažosios krepšinio žvaigždutės šauniai rungtyniavo ir gražiais metimais audrino žiūrovus. Krepšinis suteikė daug džiugių emocijų ir, svarbiausia, – laimėjo draugystė!

Tau, mano Mamyte

https://www.youtube.com/watch?v=ewxF3z2aX-k

„Futboliukas“ bendrauja

Balandžio 28 d. mūsų darželyje vyko „Futboliuko“ varžybos, kuriose dalyvavo „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės. Šį kartą futbolas buvo kitoks, nes pakvietėme į svečius Joniškio sporto mokyklos futbolo trenerius V.Filatovą ir D. Vištaitį. Atvykę svečiai vaikams papasakojo apie futbolą, jų įžymybes, apie savo patirtį, ugdytiniams parodė pratimų, surengė varžybas. Pabaigoje vaikai vienas kitam padovanojo savo kūrybos dovanėles futbolo tematika.

Dėkojame treneriams už praleistą laiką su vaikais, suteiktą jiems džiaugsmą ir nuostabias akimirkas.

Paukščiai – pažinkime juos!

Šiandien darželio kieme įkurta edukacinė erdvė „Paukščiai – pažinkime juos“. Tai erdvė, padedanti  vaikams pažinti  paukščių pasaulį, jų  migraciją, skrydžius  į žiemojimo vietą ir atgal, sužinoti  kur paukščiai peri, kuo minta ir kt.

Informaciniame  plakate  „Plunksnuoti kaimynai“, nuskaičius QR kodą,  telefone ar planšetėje  pasigirs  paukščių skleidžiami garsai. Stendai su inkilais  padės vaikams sužinoti  kokiuose inkiluose peri paukščiai, o  prie inkilų esančioje  informacinėje skrajutėje trumpa informacija (su QR kodu)  suteiks žinių apie paukščių gyvenimo būdą.

Dėkojame vaikučių tėveliams, kurie padarė inkilus, padėjo sukurti  edukacinę erdvę.

Šie nesudėtingi gamtos pažinimo įgūdžiai  padės formuoti   vaikų  emocijas, mokyti  draugiškumo su gyvąja  gamta, nes pati geriausia ugdytoja ir yra gamta.

Kviečiame visus apsilankyti!

Talka „Darom“

Antradienį darželyje vyko talka „Darom“. Mažieji darželio ugdytiniai tvarkė savo žaidimų aikšteles. „Pagrandukų“ grupės vaikai pirmieji pradėjo pavasarinius darbus darže. Šiandien kartu su mokytojomis jie pasodino braškių daigelius. Lauksime derliaus! Priešmokyklinukai rinko šiukšles aplink darželį, tvarkė „Žinių žinojimo ir išminties” taką. Visas surinktas šiukšles vaikai atsakingai išrūšiavo. Darželio darbuotojai darbavosi Saulės parko labirinte.

Po visų darbų lauke vaišinomės arbata, bandelėmis.

Velykos – pavasario šventė

Velykos – gamtos  atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Balandžio 21 d. Velykė su kiškiu pakvietė vaikučius į Vaikų Velykėlių šventę. Velykė visus supažindino su senaisiais Velykų papročiais ir tradicijomis. Su kiškiu žaidė muzikinius ir judrius žaidimus, šoko ratelius, minė mįsles, spėjo orus, ieškojo pamestų margučių, rideno juos ant žolės. Visi šventės dalyviai įgijo naujų žinių, išgyveno teigiamas emocijas ir linksmai praleido laiką.

„Pagrandukų“ grupės pavasarinė parodėlė

Pasidžiaugę atėjusiu pavasariu ir saulutės spinduliais, „Pagrandukų“ grupės vaikučiai nusprendė savo sugebėjimus perkelti ant popieriaus lapo, kartono. Kaip jiems pakluso teptukai, spalvos ir žirklės kviečiame pasigrožėti apsilankius lauko pavėsinėje. Už galimybę darbelius eksponuoti lauko pavėsinėje, didelį AČIŪ tariame tėveliams.

Vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ gimtadienio renginys

Balandžio 15 d.  priešmokyklinių grupių ugdytiniai dalyvavo vaikų lopšelio- darželio „Saulutė“  gimtadienio renginyje. „Aušros“ gimnazijos stadione  visų miesto darželių vaikai dalyvavo bėgime,  estafetėse, ieškojo „lobio“, kurį suradę labai apsidžiaugė ir linksmai nusiteikę sugrįžo į darželį.

 

Sveikatinimo akcija „Aš bėgu- 2022“

Balandžio 7 d. Pasaulinė sveiktos diena. Respublikinė ikimokyklinio ugdymo asociacija „Sveikatos želmenėliai“ organizavo rytinę mankštą Flaschmobas „Laikas keltis“, pagal atsiųstą Flaschmobo vaizdo įrašą „Dance Monkey“. Dalyvavo vyresnieji vaikai ir darželio bendruomenė. O vėliau, lauke, vyko sveikatinimo akcija – masinis bėgimas – „ Aš bėgu“. Įveikus trasą dalyviai buvo apdovanoti sveikuoliškais prizais.

Minint Dauno sindromo dieną – skirtingos kojinės

Kovo 21 d. Joniškio vaikų darželio „Vyturėlis“ vaikučiai ir visa bendruomenė mūvėjo skirtingomis kojinėmis, taip išreikšdami palaikymą viso pasaulio žmonėms su Dauno sindromu.

 

 

Konkurso „Dainų dainelė“ pirmasis etapas

Sausio 10 dieną Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ pirmasis etapas. Mūsų darželiui atstovavo mergaičių kvartetas – Rusnė Pranckutė, Melita Čereškaitė, Justė Krivickaitė ir Kotryna Prankaitė bei solistė Justina Doraitė. Mergaites konkursui paruošė muzikos mokytoja Ingrida Buožiuvienė, akompanavo Rita Kipšaitė – Balčiūnienė.

    Kalėdinė šventė

 

   Darželį apgaubė artėjančių Kalėdų nuotaika

   Adventas  

        Adventas –tai susikaupimo, apsivalymo, rimties ir pasiruošimo Kalėdoms metas. Gruodžio 8 d. meno salėjo vyko renginys „Po žvaigždėtu dangumi advento“, kurio tikslas – prisiminti ir puoselėti advento tradicijas bei papročius. Susibūrę meno salėje vaikučiai dainavo advento dainas, šoko ratelius. Vaikai kartu su ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojomis prisiminė, kokius darbus ilgais advento vakarais dirbdavo senoliai, kokius žaidimus žaisdavo, kokias dainas dainuodavo ir  kokiais draudimais buvo apipintas šis laikotarpis. Renginį vainikavo bendras darželio vaikų darbas – advento vainiko kūrimas, įžiebtos dvi  žvakės.  Po šilto ir gražaus bendravimo visi susikaupę  iškeliavo į grupes, nusiteikę prasmingam Kalėdų laukimui, o įžiebtos gerumo ugnelės vaikų širdelėse mažuosius tikrai nuteiks geriems darbams ir ne tik advento laikotarpiu.

Tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas. Šiandien, Tolerancijos dienos  rytmečio metu, pažiūrėję animacinį filmą “Baltoji pelytė”, su ugdytiniais aiškinomės  žodžio tolerancija reikšmę, aptarėme ar mes gyvename tolerantiškoje aplinkoje, ar savo mieste, darželyje, matome tolerancijos ar netolerancijos pavyzdžių.

Meno salėje vaikučiai iš kortelių  dėliojo  miestą, o iš savo sukurtų namelių, namų, žmonių, medžių, pastatė didžiulį Tolerancijos miestą, kuriame gyvens užuojauta, supratimas, meilė, pakantumas, pagarba. Čia mes  visi norėtume  gyventi!

Renginys „Muzika spalvų ir vėjo“

       Rugsėjo 30 d. Joniškio vaikų darželyje „Vyturėlis“ vyko renginys „Muzika spalvų ir vėjo“, skirtas Tarptautinei Muzikos dienai paminėti. Kelionė prasidėjo nuo pažinties su nykštuku vardu DO, kuris  pasiguodė vaikams, kad neberanda savo brolių gamos natų, ir paprašė jų padėti surasti juos. Vaikai minė užuominas apie kiekvieno brolio buvimo vietą ir, suradę juos, atlikinėjo įvairias muzikines užduotis – „gaudė vėją“,  linksmai sukdamiesi su vėjo malūnėliais, mušė ritmą, piešė „spalvų muziką“, šoko ir spėliojo paukščių balsus. Iki pietų darželio kiemas skambėjo nuo muzikos ir vaikų juoko.

 

Judumo savaitė

Šiandien, rugsėjo 13 d. mūsų darželyje vyko netradicinė mankšta ir šokių dienelė. Netradicinė mankšta – ne kasdienė mankšta. Fizinio aktyvumo mokytoja kartu su vaikais atliko mankštą su įvairiomis priemonėmis. Maloniai nustebino Pijaus mamytė iš „Pelėdžiukų“ gr.,  kurį parodė vaikams naujų pratimų. Po mankštos vaikų laukė šokių mokytoja Daiva Katinienė, ji ugdytinius mokino įvairių šokio elementų. Vaikai su dideliu susidomėjimu ir entuziazmu šoko šiuolaikinius šokius.  Skambant nuotaikingai muzikai, visi dalyviai džiaugėsi  ir linksmai leido laiką.

Šiandien, rugsėjo 14 d. darželyje paskelbta bėgimo diena „Bėkime su vėjeliu“. Mažesnieji vaikai („Drugelių“, „Meškiukų“, „Pagrandukų“ grupės) bėgo aplink darželį. „Startas“ – tai bėgimo pradžia, o „Finišas“ – tai bėgimo užbaigimas. Vaikai su didžiuliu noru bėgo ir buvo geros nuotaikos,  juk reikėjo pasiekti  „Finišo“ liniją. Vyresnieji vaikai („Kiškučių“, „Pelėdžiukų“, „Bitučių“ grupės) lenktyniavo 80 m  bėgime. Visi pasijuto tikrais sportininkais, kiekvienas norėjo būti laimėtojas. Po bėgimo aptarėme, kurie gi vaikai  greičiausi, bet  juk mūsų tikslas ne laimėti, o kuo daugiau pajudėti.

Tęsiant judumo savaitės dienas– šiandien, rugsėjo 15 d. darželyje vyko aktyvių žaidimų diena „Juokis, žaisk ir sportuok“. Bendradarbiaujant su Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru visi darželio grupių vaikai žaidė lauko žaidimus. Žaisdami vaikai atliko įvairiausias užduotis – mėtė kamuolius į statines, žaidė lėkščiasvydį, bandė numušti kuo daugiau medinių kaladėlių, su parašiutu stengėsi kuo aukščiau išmesti kamuoliukus į orą , stengėsi, kad  kuo mažiau jų nukristų ant žemės, atliko ir įvairiausias vikrumo rungtis. Netrūko vaikų juoko ir gerų teigiamų emocijų. O rytoj ruošiamės paspirtukų, dviratukų dienelei „Rieda, rieda rateliu“.

Judumo savaitė tęsiasi. Šiandien, rugsėjo 16 d.  darželyje buvo dviratukų ir paspirtukų diena  „Rieda rieda rateliu“. Vaikai prisiminė eismo taisykles, kelio ženklus, patikslino žinias apie šviesoforą. Daug gerų emocijų ir džiaugsmo suteikė važiavimas dviratukais ir paspirtukais! Skatinome, kad vaikai būtų drausmingi, atidūs ir atsargūs kelyje! Vaikų širdelėse šiandien spurdėjo gera nuotaika, šypsenos ir draugystė!

 

Rugsėjo 1- oji

https://www.youtube.com/watch?v=pdNmpRGQrkA

Skip to content