Menu Close

Edukacinių erdvių kūrimo patirtis Lenkijos, Vokietijos, Čekijos visuomeninėse ir viešose aplinkose, gamtinis ir ekologinis ugdymas jose

Dalinuosi įspūdžiais iš rugpjūčio 8-12 d. vykusių  mokymų „Edukacinių erdvių kūrimo patirtis Lenkijos, Vokietijos, Čekijos visuomeninėse ir viešose aplinkose, gamtinis ir ekologinis ugdymas jose”. Šie mokymai –  tai dovana Nacionalinio edukacinių erdvių kūrimo konkurso mokyklų nugalėtojų atstovams.

Aplankyti Vroclavo, Dresdeno, Libereco  botanikos sodai ir parkai, kuriuose daugybė įvairiausių formų ir dydžių augalų iš viso  pasaulio. Drėgnųjų tropikų paviljone puikavosi Victoria amazonica, kurios lapai   virš vandens  gali išlaikyti  vaiką. Čia puikios inovatyvios edukacinės erdvės vaikų gamtos  pažinimui ir tyrinėjimams.

Neišdildomą įspūdį paliko Dresdeno  senamiesčio grožis, vizitas Higienos muziejuje, „Saksonijos Šveicarijos“ nacionalinis parkas su gamtinėmis vertybėmis, pasivaikščiojimas tarp Ratheino uolų, tarpeklių, stačių šlaitų  labirintų. O kur dar Čekijos Rojus – natūraliai sukurtos neįprastos uolienų formos, smiltainio sienos ir bokštai ,  kuriuos prieš milijonus metų  suformavo vėjo,  vandens ir temperatūros svyravimai.

Penkios nepakartojamos mokymų dienos suteikė galimybę pažinti gamtos  pasaulį, stebint gyvūniją ir augmeniją, padėjo suprasti, kad gamta – geriausia mokytoja. Naujos  žinios ir idėjos, dalinimasis patirtimi su grupe bendraminčių paskatins mūsų bendruomenę  toliau sėkmingai ir kūrybingai  puoselėti ir plėtoti  edukacines erdves, kviečiančias   vaikus eiti dar neišbandytu ieškojimų ir atradimų  keliu.

Direktorės pavaduotoja ugdymui

Virginija Norvaišienė

 

Skip to content