Menu Close

Fizinis ugdymas

        Darželio vaikams sporto salėje vedama  organizuota fizinio aktyvumo veikla, rytinė mankšta ir kitos veiklos, susijusios su fiziniu aktyvumu, kurioms  vadovauja vyr. mokytoja Regina Misiuvienė.

RYTINĖ MANKŠTA  –  skambant muzikai, vaikai atlieka pratimus, padedančius formuoti taisyklingą laikyseną, stiprinančius visą organizmą ir atskiras jo funkcijas. Reguliarus fizinis krūvis naudingas ne tik širdžiai, plaučiams, kraujotakai, raumenims, kaulams, sąnariams, bet ir dvasinei vaiko būsenai.

 

FIZINIS UGDYMAS  – visų grupių vaikams  fizinio ugdymo užsiėmimai sporto salėje vyksta  pagal sudarytą tvarkaraštį. Vaikai atlieka bendruosius lavinimo pratimus, pagrindinius judesius, žaidžia judrius ir ramius žaidimus, estafetes. Fizinio ugdymo užsiėmimų metu didžiausias dėmesys skiriamas taisyklingai vaikų laikysenai, plokščiapėdystės profilaktikai,  kvėpavimui bei grūdinimui. Šiltuoju metų laiku vaikai sportuoja lauke.

 

GRŪDINIMAS – vieną kartą per savaitę vaikai braido baseinėlyje. Vyksta grūdinimo procedūros. Prieš fizinio ugdymo užsiėmimus  3–6 minutes vaikai braido baseinėlyje. Vandens temperatūra nuo + 38 C mažinama iki +14 C. Braidydami vaikai atlieka įvairius plokščiapėdystės profilaktikos pratimus.

FUTBOLIUKAS – nuo 2021 m. spalio 1 d. vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių vaikai („Pelėdžiukų“ ir „Bitučių“ grupės), dalyvauja „Futboliuko“ projekte, kurį organizuoja Lietuvos futbolo asociacija (MAFA) ir Lietuvos futbolo federacija (LFF).  Projekto tikslas – populiarinti futbolo žaidimą, suteikti galimybę jį žaisti ikimokyklinio ugdymo įstaigoje, bei sudaryti sąlygas vaikams ne tik ugdyti fizinius gebėjimus žaidžiant, bet ir skatinti smalsumą pažinti futbolą per kūrybą. Kiekvieną mėnesį iš asociacijos gauname užduotis su visa metodika, reikalinga įgyvendinti projekto programą. Vaikai dalyvaudami „Futboliuko“ treniruotėse, (kurias organizuoja vyr. mokytoja Regina Misiuvienė), atlieka įvairias užduotis. Ugdytiniai mokosi komandinio ir sąžiningo žaidimo, kūno ir kamuolio valdymo technikos. Žaidžiant žaidimus, atliekant pratimus lavinama atmintis, reakcija.

 
 
 
 
Seen by Regina Misiuviene at 14:17
 
Įvesti
 
 
 
 
 
Write to Regina Misiuviene
 

    

 

Skip to content