Menu Close

Renginiai 2015- 2016 m. m.

         Birželio 1- oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena   

 

        Judriųjų žaidimų ir estafečių diena

        Gegužės 31 d. mūsų darželyje vyko rytmetis "Judriųjų žaidimų ir estafečių diena". Šią dieną ugdytiniai prisiminė išmoktus žaidimus ir estafetes.

       Šiuo rytmečiu užbaigėme 2015- 2016 mokslo metus.

        Atsisveikinimo su darželiu šventė "Lik sveikas, darželi"

 

        Estafečių varžybos "Drąsūs, stiprūs, vikrūs"

       Gegužės 6 d. Joniškio "Saulės" pagrindinėje mokykloje vyko Joniškio rajono vaikų darželių estafečių varžybos "Drąsūs, stiprūs, vikrūs". Vaikai išbandė jėgas estafetėse, pademonstravo rankos taiklumą mėtydami baudas.

       Susumavus rezultatus, nugalėtoja paskelbta vaikų darželio "Vyturėlis" komanda.

Šeimų šventė

 

 

Svečiai iš Latvijos resp. Kandavos miesto

     Balandžio mėnesį darželyje lankėsi Latvijos respublikos Kandavos miesto ugdymo įstaigų vadovų delegacija. Svečiams buvo pristatyta darželio veikla, stebėjo mažųjų krepšininkų ir šokėjų pasirodymą.

Svečiai iš Latvijos

      Balandžio 13 d. mūsų darželyje apsilankė svečiai iš Latvijos respublikos, Aucės vaikų lopšelio- darželio "Piladzitis". Vaikai ir jų auklėtojos mums padovanojo gražų koncertą. Apsilankę grupėse žaidė, šoko ir dainavo mūsų vaikučiams.

Nusišypsok, ir Tau nusišypsos pasaulis

      Balandžio 8 dieną darželyje vyko renginys „Nusišypsok, ir Tau nusišypsos pasaulis“. Visų grupių vaikučiai iš popieriaus  pasidarė šypsenėles,  kartu jas sujungė  ir padarė didelę Saulutę su šiltais spinduliais. 

Renginys, skirtas Sveikatos dienai

      Balandžio 6 d. vyko renginys, skirtas Sveikatos dienai, kuriame dalyvavo visi  darželio vaikučiai. Vaikams buvo priminta apie daržovių ir vaisių svarbą organizmui, sveiką gyvenimo būdą. Visi dalyvavo sporto rungtyse, vaišinosi obuoliais.

Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų metodinė – praktinė konferencija

"Ankstyvasis amžius – pradžių pradžia"

Konkursas – Protų mūšis, skirtas Žemės dienai

Vaikų darželio „Vyturėlis"  pedagogės jau ne pirmus metus organizuoja renginius, skirtus Pasaulinei Žemės dienai paminėti. 

Šiais metais priešmokyklinių  grupių pedagogės A. Šilkienė  ir L. Černauskienė organizavo konkursą – protų mūšį „Pažink ir saugok", kurio tikslas: skatinti vaikus mylėti savo Žemę, žaidžiant atsakyti į klausimus apie gamtos reiškinius, gyvūnus, ekologiją ir kt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurse – protų mūšyje dalyvavo penkios komandos iš rajono  darželių: „Ąžuoliukas", „Saulutė", „Vyturėlis", Žagarės v/d „Vyšniukas", Gasčiūnų pagr. m-los PUG.

Komisijoje dalyvavo ir vaikų atsakymus skaičiavo svečiai iš Joniškio rajono savivaldybės: D. Zikienė, B. Švabas, E. Čepulis.

Pažaidę ir pasidžiaugę vaikų žiniomis ir šiltu bendravimu, visi kartu pažadėjome:

Nemėtyti šiukšlių – gražu, kai švaru.

Nelaužyti medelių – Žemė turi būti žalia.

Neteršti vandens – nes jį reikia gerti.

Pasodinti medelį ar gėlę – gerą darbą padarysi!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos šventė "Ką vadinam gimtine?"


       Vaikų darželio „Vyturėlis" bendruomenė Vasario 16-ąjai, Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos šventei,  pradėjo ruoštis jau nuo mokslo metų pradžios. Auklėtojų idėją pastatyti „Gedimino pilį", panaudojant antrines žaliavas – popierinius ritinėlius – palaikė visa įstaigos bendruomenė. Juos rinko  ir nešė į darželį  vaikučiai, jų tėveliai ir pedagogai.
       Tautinę savaitę visų grupių vaikučiai ir auklėtojos statė sienas, jungė ritinėlį prie ritinėlio. Savaitės pabaigoje darželio meno salėje  iškilo įspūdingas 2,5 metrų aukščio ir 1,70 metro  pločio statinys – „Gedimino pilis" su gynybinėmis sienomis. Šiam statiniui pastatyti buvo sunaudota net 9339 popieriniai ritinėliai.
       Dėkojame tėveliams, aktyviai įsijungusiems į mūsų akciją.

      Prezidentė jau ketvirtus metus inicijuoja akciją „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai", kurios tikslas – suburti žmones sumaniai švęsti valstybės gimtadienį. Ir šventinius pasiūlymus siųsti į oficialią Prezidentės interneto svetainę. Mūsų darželio atsiųstą nuotrauką galite peržiūrėti čia:  https://www.lrp.lt/lt/vasario16#municipality31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Užgavėnės
 
 
Konkurso "Dainų dainelė" II etapas
        2016 – 01 – 14 Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė" II etapas. „Bitučių" grupės dainininkė Goja Adomaitytė ir jai pritariantys Upė Jankauskaitė ir Joris Balčiūnas pateko į III etapą, kuris vyks Naujojoje Akmenėje sausio 22 d.
 
 
Skaičiukų šventė

       Vasario 4 dieną priešmokyklinių „Bitučių" ir „Pelėdžiukų" grupių ugdytiniai ir auklėtojos pakvietė tėvelius į „Skaičiukų" šventę. Vaikai deklamavo, dainavo daineles apie skaičiukus. Kartu su tėveliais vaikučiai atliko įvairias užduotėles: dėliojo dėliones, minė mįsles, skaičiavo.
Šventėje dalyvavo ir būsimų pirmokų pradinių klasių mokytojos iš „Saulės" pagrindinės mokyklos ir „M. Slančiausko"  progimnazijos.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Lineta Černauskienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Žiemos sporto pramoga "Linksmos žiemos pusnys"
 
 
       Sausio 6 d. darželyje vyko žiemos sporto pramoga. Vaikai dalyvavo sportinėse estafetėse, žaidė judrius žaidimus, ypač daug džiaugsmo vaikams suteikė pasivažinėjimas nuo kalniuko  rogutėmis, čiuožynėmis. Visi pasidžiaugėme žiemos teikiamais malonumais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Konkursas "Seku seku pasakėlę" finalas
„Tikėk ir pasaka ateis
Tuščiais kiemais, namų stogais.
Pro langus, kaminą, duris-
Staiga priskris…
Stebuklų pilnas kambarys"…

       Gruodžio 9 d. Joniškio vaikų darželyje „Vyturėlis‘ vyko rajoninis pasakų konkursas „Seku seku pasakėlę", į kurį atvyko rajono vaikų darželių „Ąžuoliukas" ir „Saulutė" pasakoriai. Vaikus paruošė darželių auklėtojos, logopedės, vaikučių mamos ir močiutės. Pasakoriai vienas už kitą išraiškingiau ir vaizdingiau sekė pasakas, todėl nebuvo įmanoma išrinkti geriausio ir  visi vaikai buvo apdovanoti padėkomis bei pasakų knygelėmis. Nuotaikingas pasakų konkursas įžiebė džiugią nuotaiką ir priartino prie šventinio Kalėdų stebuklo laukimo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Konkursas "Sveikuolių sveikuoliai"

       Gruodžio 1 d. mūsų darželyje vyko tarptautinis vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai" ( I etapas), kurį organizavo Joniškio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras. Konkurse dalyvavo  vaikų ir pedagogų  komandos iš „Ąžuoliuko", „Saulutės" ir „Vyturėlio" ikimokyklinių įstaigų. Mūsų darželiui atstovavo penki „Bitučių" grupės vaikučiai.
      Visi konkurso dalyviai išbandė savo žinias bei loginius gebėjimus sveikos gyvensenos tematika. Bet smagiausios vaikams – sportinės rungtys, kuriose  gali išbandyti vaikiškas jėgas, greitį ir ištvermę. Linksmiausia dalis – apdovanojimai ! Mūsų  darželio komanda  laimėjo III  vietą, I-os vietos laimėtojais tapo l./d. „Saulutė"  komanda, kuri dalyvaus II- ame šio konkurso etape.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Konkursas "Seku seku pasakėlę"
          Lapkričio 30 d. darželyje įvyko konkursas „Seku seku pasakėlę". Keturiolika 4- 6 metų ugdytinių sekė pasakas savo draugams, kurie dėmesingai klausėsi ir negailėjo plojimų. Keturis geriausius pasakotojus: Medą Danauskaitę, Goją Adomaitytę, Lėją Žemliauskaitę, Eimantą Grigą komisija išrinko atstovauti darželiui rajoniniame konkurse.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 Vaikus linksmino guvusis Buratinas. Džiugu, kad šįmet vaikus rengė konkursui ne tik pedagogės, bet ir mamos, močiutės. Dėkojame joms.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Mandagumo savaitė "Gražūs žodeliai iš mažos širdelės"
 
      Darželyje vyko mandagumo savaitė. Jau nuo pirmadienio vaikai kontroliavo ne tik savo elgesį, bet ir stebėjo draugus, nes už gerą elgesį prisegdavo po gėlytę.
      Antradienį lankėmės "kino teatre", kur žiūrėjome filmukus "Kiaulė taupyklė" ir "Nemadinga princesė". Vaikai mokėsi kaip elgtis kino salėje, kaip naudotis bilietu, susirasti savo vietą.
      Ketvirtadienį gaminome grupėse gėles, ant kurių piešėme, aplikavome gražius, mandagius žodelius.
      Penktadienį vyko susitikimas su Mandagumo teta ir nykštuku Nežiniuku. Vaikai priminė Nežiniukui kaip reikia sveikintis, dainavo pasisveikinimo dainelių posmelius. Tetulė apdovanojo mandagiausius grupių vaikus.
      Susitikimo pabaigoje tetulė vaišino vaikus vynuogėmis, vaikams aiškino kaip reikia draugiškai pasidalinti.
      Darželį papuošėme gražiais žodeliais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Darželio vaikučiai linksmai šoko ir dainavo su Kapitonu Flintu
 
 
Ekologinis- aplinkosauginis renginys
        Lapkričio 12  d. darželyje vyko ekologinis – aplinkosauginis renginys, kuriame „Pelėdžiukų", „Bitučių" ir „Kiškučių" grupių vaikučiai mokėsi  teisingai rūšiuoti atliekas, ugdėsi ekologijos pradmenis.  
        Renginyje dalyvavo Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro viešųjų ryšių specialistė Karolina Kiesienė. Vaikams ji parodė  filmukus apie atliekų rūšiavimą, surinkimą, perdirbimą. Vaikai ir patys rūšiavo įvairiausias šiukšles: skardines dėžutes, pakuotes nuo sulčių, elektros lemputes, laikraščius, žaislus, plastikinius vandens butelius ir kt.
        Gautą nebetinkamą daiktą turėjo išmesti į vieną iš pasirinktų  maišų – žalią, mėlyną ar geltoną. Vėliau visi žiūrėjo ar išmestos šiukšlės pateko į joms skirtus atliekų rūšiavimo maišus. Aiškinosi  kur galėtų būti panaudota viena ar kita nebetinkama atlieka. Diskutuodami  vaikai sužinojo, kad atliekas rūšiuoti naudinga, nes taip saugoma mūsų gamta, o daiktams suteikiamas antras gyvenimas, sumažinama gamtos ir oro tarša, išsaugomas miškas.  Už teisingus atsakymus vaikams buvo įteikti  atšvaitai.
        "Bitučių" grupės vaikams už aktyvų dalyvavimą aplinkosauginio projekto nuotraukų konkurse buvo įteiktas specialus prizas – atliekų rūšiavimo konteineriai, kurį atvežė ŠRATC specialistė K.Kiesienė.

 
 
Pyragų diena darželyje

        Lapkričio 5 dienos  popietę mūsų darželio bendruomenė dalyvavo  akcijoje  PYRAGŲ DIENA. Ši akcija bendram tikslui subūrė darželio darbuotojus ir ugdytinių tėvelius. Tai ne tik proga prisidėti prie pagalbos tiems, kuriems jos labiausiai reikia, bet ir galimybė išbandyti savo kulinarinius sugebėjimus, ir prie gardžiais pyragais padengto stalo, arbatos puodelio pabūti kartu, pabendrauti, pasidalinti pyragų kepimo receptais. Dėkojame visiems, kurie kepė pyragus, dalyvavo ir palaikė šią idėją. Manome, kad mūsų bendruomenės paaukoti pinigėliai (456 eurai) padės sunkiai sergantiems, likimo nuskriaustiems vaikams. 
DĖKOJAME UŽ JŪSŲ GERUMĄ.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Virginija Norvaišienė

 
Renginys "Papuoškime seną skėtį"
 
 
Saugaus eismo savaitė "Gatvėje būk atsargus, šito mokyk ir draugus".
 
 
Rugsėjo 1- osios šventė
 
Skip to content