Menu Close

Renginiai 2016- 2017 m. m.

 

Rugsėjo 1- oji

Saugaus eismo savaitė "STABTELK…APSIDAIRYK…PAMATYK…"    

    Rugsėjo 16 dieną  buvo organizuojama saugaus eismo šventė „Stabtelk…Apsidairyk…Pamatyk… “.  Kartu su šventės personažais kiškiu ir dviratininku ugdytiniai prisiminė saugaus eismo  taisykles, patikslino įgytas žinias apie šviesoforą ir jo spalvas, pakartojo kelio ženklus: „Pėsčiųjų perėja“,  „Stop“, „Vaikai“,  „Pėsčiųjų takas“, „Dviračių takas“. Įgytas žinias ugdytiniai pasitikrino žaisdami žaidimus, atsakydami į pateiktus policijos pareigūno klausimus, diskutuodami tarpusavyje ir deklamuodami eilėraščius. Šventės pabaigoje  žaidimų aikštelėse, važinėjosi dviratukais, žaidė su mašinytėmis ir aptarė patirtus įspūdžius. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų bendraudami su šventės personažais ir policijos pareigūnais.

Priešgaisrinės saugos evakuacijos pratybos

         2016 m. rugsėjo 28 d. mūsų darželyje vyko priešgaisrinės saugos evakuacijos pratybos.Paleidus dūmus darželio koridoriuose buvo  paskelbta  apie gaisro pavojų. Visi vaikai, padedant pedagogams, ir darželio darbuotojai, išėję iš patalpų per evakuacinius išėjimus susirinko sutartoje vietoje. Pratybų metu buvo siekiama pabandyti praktiškai atlikti vaikų ir personalo evakuaciją, mokyti darželio bendruomenę kaip elgtis kilus gaisrui.Į renginį atvyko Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai – gelbėtojai, kurie vaikams ne tik papasakojo apie nelaimes, jų pasekmes, bet ir supažindino su gaisriniu automobiliu, pademonstravo kaip veikia jame esanti įranga.Tikimės, kad pratybos padėjo sužinoti vaikams ir  prisiminti darbuotojams  kaip reikia elgtis gaisro metu.

Rudenėlio spalvos

 Renginys "krenta lapai uosio, krenta lapai klevo"       

       Spalio 12 d. darželyje vyko renginys "Krenta lapai uosio, krenta lapai klevo". Išradingi tėveliai naujam gyvenimui prikėlė senus guminius batus ir į parodą atnešė 108 batus.

       Iš vaikučių suneštos įvairios gamtinės medžiagos kiekviena grupė sukūrė įspūdingas mandalas.

       Dėkojame tėveliams už kūrybiškumą ir aktyvų dalyvavimą šiame renginyje.

Akcija "Giliukas"

    Spalio mėnesį dalyvavome giliukų rinkimo akcijoje, dalis surinktų gilių bus panaudotos ąžuoliukams išauginti, o kitos, kenkėjų pažeistos gilės, bus panaudotos žvėrelių šėrimui žiemą, baltojo bado metu. Miškų želdinimo ir apsaugos inžinierius E. Čepulis padėkojo visiems, rinkusiems giliukus ir padovanojo knygutes apie gamtą.

Pabūkime rimtyje kartu…

      Peržengus gruodžio slenkstį, prasidėjo pats tamsiausias metų mėnuo. Saulutė retai ir trumpai pasirodo. Kaip tik šiuo laikotarpiu kai dienos niūrios, norisi dalintis dėmesiu savo artimui, pabūti drauge, pavakaroti.

     Puoselėdami  etnokultūrines tradicijas  darželio pedagogai kartu su  ugdytiniais  paminėjo Advento pradžią. Visi  susirinko į meno salę,  kurioje sklido vaikų  giedamos Advento giesmės. Renginio metu vaikai žaidė ratelius, minė mįsles, klausėsi įvairių pamokymų, žiūrėjo vaikų ir auklėtojų vaidinamą spektaklį ,,Saulytė“, kuris moko gerumo, atjautos.  Priešmokyklinių grupių vaikai su auklėtojomis pynė Advento vainiką. Pirmąją Vilties žvakę uždegę įstaigos direktorė, linkėdama gražaus laukimo, didžiojo stebuklo.

      Darželio bendruomenė drauge kūrė šventinę aplinką: puošė langus, grupes, pynė Advento ir Kalėdinius vainikus. Norisi tikėti, kad vaikai ne tik patyrė gerų emocijų, bet Kalėdų laukimo dvasią parsinešė į namus.

 

 

Papuošk savo miestą Kalėdine eglute

      Rajono savivaldybė kvietė švietimo ir ugdymo įstaigas dalyvauti akcijoje ir pasipuošti savo eglutę miesto aikštėje.

      Su priešmokyklinių grupių vaikučiais papuošėme  eglutę, kuri šventiniu laikotarpiu džiugins praeivius.

      Dėkojame visiems dalyvavusiems  akcijoje „Sušildyk kultūros giraitę“, kurios tikslas – mezginiais aprengti ir sušildyti medžius, kurie visus metus mus džiugina savo žaluma ir šlamėjimu, o rudeniui atėjus – nusirengia.

Kalėdinė šventė darželyje

Akcija "Baltasis badas"        

       Įpusėjus kalendorinei žiemai, žemė ne tik pasipuošė baltu sniegu. Šaltis nutiesė sniego ir ledo tiltus, kurie neleidžia žvėreliams ir paukšteliams pasiekti maisto. Mūsų darželio vaikučiai ir jų tėveliai stengiasi jiems padėti, nuveždami į mišką įvairių daržovių, grūdų. Į mišką gėrybes žvėreliams  ir paukšteliams padėjo nuvežti Kepalių girininkijos miškininkai. Nuvykę į mišką, vaikai susibūrė aplink laužą ir klausėsi miškininko E. Čepulio  pasakojimo apie miško gyventojus ir kaip svarbu padėti jiems išgyventi ilgą ir šaltą žiemą.

      Mūsų atvežtų vaišių žvėreliams ir paukšteliams užteks ne tik šio miško gyventojams, miškininkai dalį maisto nugabens į kitus miškus.

 Svečiuose "Saulės" pagrindinės mokyklos ketvirtokai     

Sausio 18 d. mūsų darželyje lankėsi Joniškio "Saulės" pagrindinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Dalia Žilevičiene, kurie vaikams parodė spektakliuką "Senelės pasaka".

Linksmai leidome laiką su teatru "Magija"

Rajoninis kompozitoriaus A. Raudonikio dainų ir šokių festivalis 2017      

 Darželio popchoras, kurio vadovė Ingrida Buožiuvienė, dalyvavo rajoniniame kompozitoriaus A. Raudonikio dainų ir šokių festivalyje. Ugdytiniai atliko dainas "Svečiai" ir "Kam ko reikia".

Mano tėviškė- mėlyno Nemuno vingis

Lietuva, kai aš tave tariu –

Prieš akis sumirga raštų raštai,

Ir pilna padangė vyturių,

Ir linų žydėjimas be krašto…

B. Brazdžionis

       Vasario 10 d. meno salėje vyko renginys „Lietuvos takeliais“, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti. Į svečius atvyko Lietuvos šaulių sąjungos Gen. P. Plechavičiaus 6-osios rinktinės štabo kuopos šauliai M. Buožius ir G. Čagus, kuris taip pat yra ir karys savanoris. Vaikai su šauliais prisiminė Lietuvos simbolius, kartu giedojo LR himną. Darželio ugdytiniai sužinojo, kuo skiriasi kario savanorio ir šaulio uniformos, klausėsi pasakojimų apie šaulio kasdienybę, išsiaiškino, ką veikia kariai ir kuo jų veikla skiriasi nuo šaulių. Atsisveikinę su šauliais, vaikai kartu su auklėtojomis išvažiavo į ekskursiją po Joniškio miestą. Aplankė Baltąją ir Raudonąją sinagogas, mokyklas ir kitus svarbiausius Joniškio miesto objektus. Visi grįžo pavargę, bet pilni įspūdžių ir žinių.

 Mažųjų skaitovų konkursas "Gera čia, kur gyvenu"     

Vasario 22 d. darželyje vyko mažųju skaitovų konkursas "Gera čia, kur gyvenu" I etapas. Konkurse dalyvavo šeši mūsų darželio ugdytiniai. Į II konkurso etapą, kuris vyks Joniškio vaikų darželyje "Ąžuoliukas" kovo 9 d., pateko Liepa Tautvaišaitė ir Jokūbas Butė.

Išvyka į Radviliškį

         Vaikų darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinių grupių 6 vaikų komanda  ir pedagogai  vasario 24 dieną Joniškio rajono Gasčiūnų m-los mokykliniu autobusu  važiavo į Radviliškį, kur  vyko regiono priešmokyklinio ugdymo grupių olimpinis festivalis „Sportuojantis  darželietis – būsimas olimpietis“.  Festivalį organizavo Radviliškio lopšelis – darželis „Eglutė“. Renginys vyko Radviliškio miesto sporto arenoje.  Dalyvių komandos prisistatė, darė mankštą bei organizatorių nurodytas sportines užduotis. Mūsų darželio vaikučiai puikiai atliko sportines  užduotis, buvo drausmingi, atsakingi, energingi, o svarbiausia – gerai nusiteikę, linksmi ir draugiški.

Kelias link mokyklos

       Vasario 27 dieną Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla pakvietė visus Joniškyje esančių vaikų darželių priešmokyklinio ugdymo grupių vaikus į renginį „Pirmi žingsneliai „Saulėje“.

Šiame renginyje vaikai susipažino su „Saulės“ mokykla, o logopedės Aistė ir Silvija vaikučiams paruošė įdomių logopedinių užduotėlių.

        Mūsų darželio  vaikučiai noriai atsakinėjo į klausimus, dalyvavo klausimų- atsakymų viktorinoje, drauge su „Saulutės“ ir „Ąžuoliuko“ bendraamžiais vaidino lietuvių liaudies pasaką „Ropė“.

       Renginio pabaigoje vaikučiai smaližavo saldžiaisiais prizais, o į renginį atlydėjusioms darželių priešmokyklinių grupių logopedėms skirtas nuoširdus „Ačiū“.

Užgavėnės "Čigonėle, burk, burk…"

Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių laiudies kūrybos atlikėjų konkurso "Tramtatulis" rajoninis turas

        Kovo 2 dieną Joniškio kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ rajoninis turas. Šiemet konkursas buvo skirtas Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams paminėti. Konkurse dalyvavo Meda Danauskaitė ir Jokūbas Butė iš „Bitučių“ grupės. Meda (paruošė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Lineta Černauskienė) sekė pasaką ir papasakojo padavimą apie Raktuvės piliakalnį, o Jokūbas (paruošė muzikos mokytoja Ingrida Buožiuvienė) dainavo lietuvių liaudies dainas. Jokūbas pateko į antrą turą, kuris vyks kovo 25 d. Panevėžyje.

Svečiuojamės Joniškio bibliotekos vaikų skyriuje

Žemės diena

        Žemės diena – minima kovo 20 d., tai astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.       

       Mūsų darželis takalbėjosi apie gamtos tausojimą, o sugrįžtantiems paukščiams įkėlė inkilėlius. Žemėje  turi būti gip pat paminėjo Žemės dieną. Į svečius atvyko Gamtos apsaugos inspektoriai, kurie su vaikučiais era paukščiui, gėlei, medžiui ir mums, dideliems ir mažiems žmonėms.

Spektaklis
  Darželio ugdytiniai žiūrėjo teatro "Avilys" spektaklį "Kaukučių nuotykiai Senojoje Girioje".
 
Veiksmo savaitė "Be patyčių"

        Kovo 20 – 24 dienomis darželio ugdytiniai dalyvavo veiksmo savaitėje "Be patyčių". Jos metu buvo skatinama vaikų tolerancija, draugiškumas bei pagarba vienas kitam. Grupėse buvo  kalbama apie patyčias bei būdus kaip jų išvengti. 

       Priešmokyklinių grupių pedagogės Audronė ir Lineta ketvirtadienį sukvietė visus į rytmetį ,,Draugystės traukinys". Jo metu vaikai  žiūrėjo animacinį filmą apie patyčias ir jų pasekmes. Vaikai savo širdelėn įsileido didžiausias vertybes: draugiškumą, toleranciją, atjautą silpnesniam. 

Geriausias emocijas sudėjo piešdami ar lipdydami "Draugystės traukinį".

Svečiavomės Aucės vaikų darželyje "Piladzitis"

        Kovo 29 dieną mūsų darželio vyresnieji  vaikučiai ir pedagogai  lankėsi Latvijos Respublikos Aucės vaikų darželyje „Piladzitis“ („Šermukšnėlis“). Kultūros rūmų salėje mūsų mažieji parodė gražų, nuotaikingą koncertą, kurio pažiūrėti susirinko vaikai, pedagogai iš kelių  Aucės  miesto ikimokyklinių įstaigų.

 Po koncerto visi kartu ėjome pažiūrėti kaip gyvena  darželio „Piladzitis“ vaikučiai. Visiems buvo smagu kartu pabūti, pasidalinti  žaislais, pažaisti draugystės ratelius.

Dėkingi vaikų darželio „Piladzitis“  bendruomenei už svetingą priėmimą, vaišes, dovanėles vaikams, o ypač –  už nuoširdų ir šiltą bendravimą.

"Drugelių" grupės vaikučiai padarė iš modilino paveikslą, kurį padovanojo Aucės vaikų darželiui "Piladzitis"

Lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ regioninis turas 

      Kovo 25 d. Panevėžyje vyko  2017 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ regioninis turas, kuriame mūsų darželiui atstovavo Jokūbas Butė iš „Bitučių“ grupės.

     Sveikiname savo darželio dainorėlį Jokūbą Butę, nugalėjusį regioniniame ture, ir linkime sėkmės nacionaliniame „Tramtatulio“ ture, kuris vyks Kaune balandžio 29 – 30 d.

„Seku, seku pasakėlę“…

              Balandžio 24-28 dienomis darželyje vyko kalbos ir knygos savaitė, kurios metu grupėse lankėsi pasakų bobutė“, „ožka“  iš pasakos „Vilkas ir septyni ožiukai“ ir kiti pasakų personažai, kurie sekė vaikams pasakas. Vaikų smalsios akutės stebėjo spalvotas knygeles, o ausytės įdėmiai klausėsi stebuklingų istorijų. Net patys mažiausieji smalsiai domėjosi ir atidžiai klausėsi sekamų ir įgarsintų pasakų. Vyresnieji vaikučiai pasipuošę pasakų veikėjų karūnomis patys panoro vieni kitiems pasekti pasakėles, spėliojo pasakų pavadinimus, iš kurių atkeliavo pasipuošę personažai.

            Kalbos ir knygos savaitė baigėsi padėkų raštų apdovanojimais tiems tėveliams ir jų vaikučiams, kurie labiausiai draugavo su knyga ir per šiuos mokslo metus perskaitė daugiausiai knygelių.

Akimirkos iš kalbos ir knygos savaitės:  

Koncertas mamoms, mamytėms, močiutėms

„Vaisių  vartojimo skatinimas ugdymo įstaigoje“

      Mūsų darželis dalyvauja ES programoje „Vaisių  vartojimo skatinimas ugdymo įstaigoje“. Gegužės 9 d. jaunimo komanda iš Vilniaus lankėsi mūsų darželyje, ir su  ikimokyklinių  grupių vaikais žaidė žaidimus, padedančius įgyti  sveikos gyvensenos, sveikos mitybos įgūdžių ir įpročių,  diskutavo  apie vaisių ir daržovių teigiamą poveikį sveikatai.

Estafečių varžybos "Drąsūs, stiprūs, vikrūs"  

Joniškio "Saulės" pagrindinėje mokykloje vyko rajono darželių estafečių varžybos "Drąsūs, stiprūs, vikrūs". Mūsų darželio ugdytinių komanda užėmė I vietą.

Sudie, darželi

Mes – mažieji turistai

Gegužės 29 d. – piešimo, žaidimų diena

Gegužės 30 d. – stebėjimų, tyrinėjimų diena

Gegužės 31 d. – žaidimų, šokių ir iškylavimo diena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content